Warsztaty taneczne w Koszęcinie

Rok 2019 jest pełen ważnych rocznic. W tym roku mija sto lat od urodzin Stanisława Hadyny–kompozytora, dyrygenta, pedagoga i literata, a przede wszystkim założyciela i wieloletniego dyrektora Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Sejmik Województwa Śląskiego, ustanowił 2019 Rokiem Stanisława Hadyny. W 2019 przypada również 100. rocznica pierwszego powstania śląskiego.

Nasza placówka realizuje Program Obchodów tej ważnej dla naszej tożsamości rocznicy. W jednym z punktów przewidziano wyjazd do Koszęcina-siedziby Zespołu Pieśni i Tańca ,,Śląsk”. Wycieczka była uzupełnieniem treści przekazywanych podczas zajęć Koła Regionalnego, prowadzonego w naszej szkole. Młodzi etnografowie wysłuchali bardzo pouczającego wykładu o zwyczajach, strojach i tańcach śląskich. Mieli okazję nauczyć się podstawowych kroków tanecznych oraz zwiedzili odrestaurowany kompleks pałacowy.

wykonanie strony internetowej: Everest Studio