Wzruszający seans w kinie

Chyba wszyscy wiemy, kim jest Dumbo. Ten uroczy słonik o nieproporcjonalnie wielkich uszach do dziś jest obecny w popkulturze, choć tak naprawdę premiera animacji z nim miała miejsce w... 1941 roku!
Czwartoklasiści postanowili zobaczyć ten niezwykły film. Wybrali się popołudniu do kina, by przeżyć blisko dwie godziny w magicznym świecie wykreowanym przez samego Tima Burtona. Obsada (jak zawsze u Burtona) prawdziwie gwiazdorska. W głównych rolach zobaczyli takich aktorów i aktorki jak Colin Farrell,Michael Keaton, Danny DeVito, Eva Greek.
Po latach uniwersalny przekaz filmu jest wciąż aktualny, bo kiedy do cyrku trafia długo wyczekiwany przez swoją mamę Dumbo, radości nie ma końca. Aż do momentu, kiedy okazuje się, że słonik ma nienaturalnie wielkie uszy i staje się pośmiewiskiem... Na szczęście historia ta ma szczęśliwe zakończenie. Odrzucony, niezrozumiany i samotny maluch, dzięki pomocy przyjaciół, pokonuje przeciwności losu i zostaje pierwszym i najsłynniejszym na świecie latającym słoniem. Ma to być przekaz o tym, że nie ma znaczenia, jak wyglądamy, jacy jesteśmy. Najważniejsze jest to, co mamy w środku. Każdy jest wartościowy i zasługuje na szacunek innych. Młodzi widzowie dali się uwieść mistrzowi reżyserii. Jak wynika z ich opowieści, niektórzy mieli łzy w oczach. Niezwykle wartościowy film, który warto zobaczyć.

wykonanie strony internetowej: Everest Studio