III Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady

Z początkiem marca uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Gierałtowicach aktywnie włączyli się w III Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady. Grupa teatralna przygotowała przedstawienie własnego autorstwa. W piątek 29 marca 2019 roku wraz z opiekunami akcji wystawiła spektakl pt.: Dzień z życia Borejków. W zabawny i nietuzinkowy sposób ukazano najważniejszych bohaterów w ich codziennym życiu. Poznańska rodzina – nadzwyczajna, inteligentna, wykształcona i godna zaufania, spotkała się z serdecznym przyjęciem przez społeczność szkolną.
Jeżycjada w naszej szkole to seria działań towarzyszących akcji głośnego czytania. Próbą sił dla uczniów klas piątych i szóstych były zadania ściśle związane ze znajomością twórczości Małgorzaty Musierowicz. Po odczytaniu fragmentu „Pulpecji", słuchacze uruchomili swoją wyobraźnię i spróbowali opisać losy bohaterów książki. Nie lada wyzwaniem było napisanie dalszego ciągu opowiadania w formie komiksu oraz wykreowanie profilu wybranej postaci na jednym z portali społecznościowych. Ogromnych emocji dostarczyły również zagadki związane z odszyfrowaniem cytatów zaczerpniętych z „Pulpecji", a ich omówienie na forum i wymiana poglądów były z pewnością doskonałą lekcją wychowawczą.
Po zakończeniu warsztatów uczestnicy zaprezentowali wszystkie książki z kultowej już serii autorstwa M. Musierowicz oraz stworzyli wystawę jeży, które wykonali w ramach III Ogólnopolskiego Czytania Jeżycjady.
Poniżej fotorelacja z przebiegu imprezy.

wykonanie strony internetowej: Everest Studio