„Kto czyta żyje wielokrotnie" – konkurs pięknego czytania


W dniu 6.02.2019 r. w szkolnej bibliotece odbył się konkurs pięknego czytania pod hasłem „Kto czyta - żyje wielokrotnie" skierowany do uczniów klas II – III. Jak co roku celem konkursu jest promocja czytelnictwa, budzenie zainteresowania literaturą dziecięcą, stworzenie możliwości prezentacji własnych umiejętności, kształtowanie umiejętności pięknego czytania oraz zdrowej rywalizacji. Konkurs przebiegał w dwóch etapach: czytanie fragmentu książki wybranej przez ucznia oraz czytanie tekstu nieznanego. Oceniano technikę, dykcję, interpretację oraz tempo czytania. Wysoki poziom przygotowania uczniów to niemal zawsze nie lada wyzwanie dla jury.

Wyniki konkursu:
I miejsce Szymon Romański kl.IIIa
II miejsce Mateusz Tabor kl.IIb
III miejsce Wojciech Mikulski kl.III b

Gratulujemy wszystkim uczestnikom czytelniczych zmagań!

wykonanie strony internetowej: Everest Studio