Spotkanie z Ozobotami


17.12.2018 r. w naszej szkole zorganizowane zostały warsztaty z programowania małych robotów, w których wzięli udział uczniowie klasy 1b.
Koordynatorem zajęć była Pani Grażyna Lubszczyk, która pokazała dzieciom, że programowanie może odbywać się nawet za pomocą kolorowych linii narysowanych flamastrami na białej kartce papieru. Mały robot Ozobot za pomocą czujników rozpoznawał zakodowane zadania np. jedź wolno, jedź szybko, jedź prosto, skręć w prawo, zawróć, tornado, spacer w tył. Uczniowie biorący udział w zajęciach mogli przekonać się, że programowanie to nie tylko długie linie kodu pisane w wybranym języku programowania, ale przede wszystkim twórcze myślenie, kreatywność, współpraca w parze lub grupie, tworzenie algorytmu działania robota, a następnie testowanie przebiegu działania, które zostało zaplanowane. Po dzisiejszej lekcji przekonaliśmy się, że programować można nawet bez użycia komputera czy tabletu, wystarczy, że uruchomimy naszą wyobraźnię i zechcemy podjąć wyzwanie udziału w twórczej zabawie.

wykonanie strony internetowej: Everest Studio