5 porcji zdrowia w szkole

Ogólnopolski program edukacyjny dla klas II-III "5 porcji zdrowia w szkole" , to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów klas II-III. Mający na celu kształtowanie od najmłodszych lat świadomości i właściwych nawyków żywieniowych, polegających na regularnym spożywaniu 5 porcji dziennie warzyw, owoców i soków.

Głównym organizatorem programu jest Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków (KUPS). Honorowy patronat nad programem objęło m.in. Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Rzecznik Praw Dziecka, a partnerem merytorycznym jest Instytut Żywności i Żywienia w Warszawie. Akcji patronują również wojewódzcy kuratorzy oświaty.
W listopadzie nauczyciele i uczniowie klas II i III realizowali założenia programu przeprowadzając zajęcia na temat prawidłowego odżywiania.
Na lekcjach uczniowie poznali „drogę" powstawania soku począwszy od owocu po gotowy produkt, który możemy kupić w sklepie. Układali „Owocowe memo". Uczestniczyli w zabawie dydaktycznej „Dyktando w ruchu" oraz matematycznej „Zakodowane owoce" oraz grali w grę „Kaboom". Obejrzeli prezentację multimedialną , rozwiązywali rebusy, krzyżówki. Wykonali pracę plastyczną na ogólnopolski konkurs plastyczny oraz gazetkę tematyczną.
Uczniowie w czasie zabaw przyswoili wiedzę dotyczącą zbilansowanej diety, w której podstawę powinny stanowić warzywa i owoce, a szklanka soku może być ich jedną porcją w ciągu dnia.

wykonanie strony internetowej: Everest Studio