Konkurs wiedzy z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości


Sto lat temu państwo polskie odrodziło się po 123 latach pozbawienia suwerenności. Przygotowując się do obchodów tej ważnej rocznicy zorganizowano konkurs wiedzy na temat wydarzeń związanych z zakończeniem I wojny światowej oraz kształtowaniem państwowości polskiej. Pytania zostały opracowane na podstawie materiałów, które przekazano uczestnikom. Zadania okazały się bardzo trudne. Dotyczyły losów żołnierzy walczących w armiach zaborców oraz okoliczności wyznaczenia granic odradzającego się państwa. Zadania wymagały m. in. oceny faktów historycznych, analizy mapy i tekstów źródłowych.

Laureaci:
I Dawid z klasy 8a
II Jakub z klasy 7a
III Oliwia z klasy 6c


Gratulujemy!


Galeria zdjęć

wykonanie strony internetowej: Everest Studio