Wizyta gości z przeszłości

Tydzień Historyczny, który przebiega pod hasłem przygotowań do obchodów 100-lecia odrodzenia państwa polskiego, stał się okazją do zabawy w przebieranie się w postacie historyczne.
Na korytarzach szkolnych pojawiły się postacie bardziej lub mniej znane. Można było spotkać królów Władysława Łokietka oraz Stanisława Augusta Poniatowskiego. Duże zainteresowanie wzbudził miś Wojtek-niedźwiedź, będący żywą maskotką II Korpusu gen. Andersa. Wśród gości z przeszłości była również żona Bolesława Chrobrego-Oda. Nie zabrakło rycerzy, także tych z zakonu krzyżackiego. Odwiedzili nas Mikołaj Kopernik oraz Emilia Plater.

Podczas przygotowań uczestnicy happeningu siłą rzeczy muszą poszukać informacji o postaci, którą wybrali. Poznawanie przeszłości staje się zabawą w gronie kolegów i koleżanek.

Galeria 

wykonanie strony internetowej: Everest Studio