Światowy Dzień Zwierząt 2018

Zwierzęta towarzyszą nam od wieków. O tym, że stajemy się lepsi dzięki nim, nie trzeba nikogo przekonywać. I tak na przykład dzięki zwierzakom mniej się złościmy, stajemy się pogodniejsi. To również więcej ruchu i mnóstwo dodatkowej miłości, właśnie do naszych pupili i innych ludzi. 4 października mają swoje święto - Światowy Dzień Zwierząt. Dzień ten został ustanowiony w 1931 roku na konwencji ekologicznej we Florencji i rozpoczyna trwający do 10 października Światowy Tydzień Zwierząt. 4 października w Kościele wspominany jest również św. Franciszek z Asyżu, patron zwierząt, ekologów i ekologii.

W naszej szkole, na wystawie zwierząt „Nasi ulubieńcy" uczniowie chwalili się swoimi pupilami. A wśród nich były świnki morskie, króliki, szynszyle, chomiki, kanarki, papugi, rybki akwariowe, szczury, raki, krewetki, żółwie wodne i lądowe, agamy, karaczany madagaskarskie, świnka wietnamska. To przy nich świat dziś stał się piękniejszy, a my radośniejsi.

Podczas wystawy przeprowadzono zbiórkę na rzecz adoptowanego psa ze schroniska Psitulmnie.
Na lekcjach plastyki i techniki uczniowie wykonali prace plastyczne poświęcone zwierzętom- można je oglądać na wystawie na I piętrze.

Galeria

Spotkanie z pszczelarzem

Swoje święto mają też tak małe zwierzęta jak pszczoły. Wprawdzie już jesień i powoli szykują się do zimy, co uczniowie klasy siódmej mogli zaobserwować w ulu przyniesionym przez pszczelarza Pana Andrzeja Kopernika. Ale jeśli pomoże się im przetrwać ten trudny okres odwdzięczą nam się wiosną i latem, i znów będziemy mogli degustować pożywne i lecznicze miody.

 

 

 

 

wykonanie strony internetowej: Everest Studio