IX Gminny Konkurs Gwarowy "Z niczego nie ma nic"

Na IX gminny konkurs gwarowy „Z niczego nie ma nic" 7 czerwca br. przybyli uczniowie i uczennice z Przyszowic, Paniówek, Chudowa, których gościła młodzież z Gierałtowic. Zaproszenie do jury przyjęły: p. dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Lidia Pietrowska, p. Janina Cicha Rożek, radna Gminy Gierałtowice, prezes gierałtowickiego Koła Górnośląskiego i p. Gerda Czapelka, sołtys Gierałtowic i szefowa Koła Gospodyń Wiejskich.
Zgodnie z tematem konkursu, zaprezentowano teksty o tematyce obyczajowej, opisującej wydarzenia z przeszłości i teraźniejszości, a także popularne wiersze w wersji gwarowej. Uczestnicy i uczestniczki rozprowiali m.in. o familii, omie, kocie w szczewikach, fusbalerach, o zolytach i szkole.
W I kategorii wiekowej (klasy 2 – 7): miejsce 1 zajął duet Zofia Krzysteczko i Dominik Sobczyk; miejsce 2 ex aequo: Paulina Szukała i duet: Patrycja Faryna i Milena Michalska i 3 ex aequo zdobyli uczniowie: Paulina Kozik i Zygmunt Augustowski. Wyróżnienia przyznano: Emilii Porwoł, Anecie Machulik, Wojciechowi Kopel i Annie Łajczak.
W II kategorii wiekowej (klasy gimnazjalne): miejsce 1 zajął Daniel Zubek, a drugie Szymon Szary.
Po występach uczestników konkursu wszystkim zebranym zaprezentowali swoje umiejętności wokalne przedszkolaki z grupy „Knefliki" pod wodzą wychowawcy pana Adama Walczaka.
Słodki poczęstunek zapewnili państwo Karolina i Grzegorz Czech, a nagrody ufundowało Stowarzyszenie „Lepsza Przyszłość" i Urząd Gminy Gierałtowice.
Jury i organizatorzy serdecznie dziękują uczestnikom i uczestniczkom konkursu za zaangażowanie i wspaniałe występy na scenie, a sponsorom za życzliwość. Słowa podziękowania kierują zwłaszcza w stronę wychowawców, nauczycieli oraz rodziców i dziadków, którzy zachęcili dzieci do udziału w tym przedsięwzięciu, a także dołożyli starań, aby przygotować stosowne stroje i rekwizyty.

Galeria

wykonanie strony internetowej: Everest Studio