Trzecioklasiści w Pszczynie

6 czerwca uczniowie klas trzecich wyjechali na spotkanie z historią i przyrodą do Pszczyny. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta na zamku. Spacer po zamku z przewodnikiem pozwolił nam poznać nie tylko niezwykłej urody wnętrza zamkowe, ale również dzieje tych, którzy je kiedyś zamieszkiwali. Słynne są bogactwo i przepych pszczyńskich komnat. Zamek w Pszczynie jest dawną rezydencją magnacką. Obecnie, kiedy spacerujemy po wnętrzu zamku pszczyńskiego, możemy odnieść wrażenie, że cofnęliśmy się o jakieś sto lat – udało się bowiem, po długim okresie starań, przywrócić komnatom wygląd z początku ubiegłego stulecia.
Następnie udaliśmy się do Pokazowej Zagrody Żubrów, gdzie udało nam się trafić na porę karmienia żubrów. Na terenie zagrody można zobaczyć nie tylko te piękne zwierzęta, ale także przedstawicieli innych gatunków. Zwiedzanie ułatwia ścieżka edukacyjna. Na zakończenie wycieczki spacerowaliśmy po pszczyńskim rynku gdzie atrakcją jest replika XIX-wiecznej studni oraz ławeczka księżnej Daisy.

wykonanie strony internetowej: Everest Studio