56 Młodzieżowy Konkurs Filatelistyczny "Turystyka przemysłowa Górnego Śląska"

W sobotę 14 kwietnia w ramach Międzynarodowych Targów Turystyki w Zabrzu odbyl się półfinał 56 Młodzieżowego Konkursu Filatelistycznego. Tematem tegorocznej edycji była turystyka przemyslowa Górnego Śląska. Naszą szkołę reprezentowali: Małgorzata Rajca, Oliwia Tomaszewska, Dominik Adamczyk, a także nasza absolwentka- Katarzyna Adamczyk. Uczestnicy zmierzyli się z testem dotyczącym tematu konkursu oraz wiedzy filatelistycznej, pracowali również z katalogiem filatelistycznym.  Wykonali projekty znaczków pocztowych promujących turystykę w naszym regionie.
Jak co roku nasi uczniowie stanęli na podium- Małgosia Rajca zajęła III lokatę, Dominik Adamczyk ukończył konkurs na II miejscu, natomiast Katarzyna Adamczyk po raz kolejny nie miała sobie równych, zdobywając I miejsce i Puchar Marszałka Województwa Śląskiego. Wszyscy nasi reprezentanci otrzymali nagrody i dyplomy. Gratulujemy, a za Kasię i Dominika będziemy trzymać kciuki na przełomie maja i czerwca, gdyż zakwalifikowali się do finału konkursu.

wykonanie strony internetowej: Everest Studio