Wyklęci, Niezłomni, Nieśmiertelni

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych to niezwykły dzień w kalendarzu polskich świąt państwowych. Obchodzony 1 marca ma na celu upamiętnienie żołnierzy walczących o suwerenność Polski. Pamięć o nich miała zniknąć, według swych oprawców mieli być wykreśleni z kart historii, stąd nazwa Żołnierzy Wyklętych lub Żołnierzy Niezłomnych. Historia pokazała, iż działania władz komunistycznych wspieranych przez wojsko sowieckiego okupanta tylko częściowo były skuteczne, gdyż nie zatarto pamięci o ich bohaterstwie. Upamiętniając postawę Żołnierzy Niezłomnych przygotowano okolicznościową wystawę. Wykorzystano na niej materialny, jakie szkoła otrzymała bezpłatnie od Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach.
Wystawa z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych stanowi część obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach Roku dla Niepodległej.

Przeglądaj zdjęcia

wykonanie strony internetowej: Everest Studio