"Scrooge. Opowieść Wigilijna"

20 grudnia klasy trzecie wybrały się do Teatru Nowego w Zabrzu na spektakl pt. "Scrooge. Opowieść Wigilijna" w reżyserii Henryka Adamka. To wzruszająca historia przemiany skąpca – tytułowego Scrooge'a - w człowieka hojnego i dobrego dla innych, na podstawie znanego opowiadania Karola Dickensa, nawiązującego do Świąt Bożego Narodzenia. Przed spotkaniem trzech Duchów Bożego Narodzenia, Scrooge jest człowiekiem, dla którego pieniądze są najważniejsze, ale wówczas jego życie jest marne i nieszczęśliwe. Dopiero po wizycie dziwnych gości i refleksji nad swoim życiem, przekonuje się, że bogactwo nie daje radości, jeśli nie można się nim dzielić. Uczniowie byli pod wielkim wrażeniem całego przedstawienia. Na koniec na scenie podziękowaliśmy bukietem kwiatów aktorce, uczennicy naszej szkoły- Julii Czerwińskiej, za tak wspaniałą pracę i grę aktorską.

wykonanie strony internetowej: Everest Studio