Szkoła Podstawowa - Wydarzenia

Uczniowie kl. 7 a organizują przedszkolakom "Martinstag"

 

Krzysztof, Julia i Zuzia świętowali wraz z przedszkolakami Martinstag (Dzień św. Marcina). Krzysiu opowiedział Sówkom i Misiom Legendę o św. Marcinie. Julia i Zuzia pomagały przy "świątecznych gąskach".

Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego "Lust auf Lesen " - wyniki etapu szkolnego

 

Krzysztof Czyrnik z kl. 7a będzie reprezentował naszą szkołę w etapie regionalnym Ogólnopolskiego Konkursu ( 29.11.). Gratulujemy !

Plener fotograficzny

Przygotowania do Jubileuszu 20-lecia Izby Regionalnej stały się okazją do zorganizowania pleneru fotograficznego z udziałem uczniów naszej szkoły. Tłem były sołectwa naszej gminy. Zdjęcia wykonano w Chudowie, Gierałtowicach, Paniówkach i Przyszowicach. Wykorzystano eksponaty z Izby Regionalnej.

W plenerze wzięli udział:

Marta Slupina, Wiktoria Henel, Paulina Kozik i Wiktor Kmiecik.

Galeria 

Dzień Czystego Powietrza - „Pokaż jak walczysz ze smogiem"

Z okazji Dnia Czystego Powietrza w dniu 14 listopada br. w naszej szkole podjęto kilka działań. Uczniowie rozwiązywali zadania, uzupełniali karty pracy dotyczące walki ze smogiem. Wykonali prace plastyczne, przygotowali wystawę i monitorują jakość powietrza w naszej miejscowości. Na lekcjach informatyki wykonywali prace komputerowe. Zorganizowano konkurs informatyczny o tematyce antysmogowej „Pokaż jak walczysz ze smogiem", polegający na wykonaniu animacji. Jury w składzie: Wojciech Szczypka, Agnieszka Nowak, Joanna Orzech, Grażyna Lubszczyk przyznali nagrody następującym uczniom:

Kategoria I:

  • I miejsce - Aleksandra Bogun,
  • II miejsce-Emilia Korcz,
  • III miejce – Oliwia Tomaszewska

Kategoria II:

  • I miejsce Adam Maciuga,
  • II miejsce - Smolnik Magdalena,
  • III miejsce – Krzysztof Czyrnik

Wyróżnienie otrzymali: Milena Marciniak, Piotr Grychtoł, Monika Karczmarz, Zuzanna Rożek, Paweł Nowak

Nagrody książkowe zostały ufundowane przez Urząd Gminy we współpracy z p. Wojciechem Szczypką. Zwycięskie animacje zostaną opublikowane na fanpage'u gierałtowickiego alarmu smogowego: https://www.facebook.com/GieraltowickiAlarmSmogowy/

wykonanie strony internetowej: Everest Studio