Szkoła Podstawowa - Wydarzenia

Pierwszy dzień wiosny

21 marca w pierwszy dzień wiosny, samorząd uczniowski zorganizował rozgrywki sportowe w "piłce ręcznikowej" dla klas VII SP oraz II i III GIM. W turnieju wygrała klasa IIA GIM, na drugim miejscu była klasa VII SP, a trzecie zajęła IIIB GIM. Podczas tego dnia uczniowie mieli także możliwość gry w międzyklasowgo chowanego.

Matematyczny Czar Par

Uczennice klasy IV a Dominika Malcher i Paulina Ofiara reprezentowały naszą szkołę w VIII Regionalnym Konkursie Matematycznym Czar Par, który odbył się 22 marca w ZSO nr 2 w Gliwicach pod honorowym patronatem Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Gliwicach. Podczas konkursowych zmagań dziewczyny rozwiązały  14 niestandardowych zadań o podwyższonym stopniu trudności. Wśród 28 drużyn zajęły wysokie 5 miejsce. Zostały nagrodzone medalami i dyplomami. Gratulujemy!!!

Sukces uczniów świetlicy szkolnej w Gierałtowicach

18 marca, podczas Kiermaszu Wielkanocnego w salkach katechetycznych kościoła w Przyszowicach, nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu na „Palmę Wielkanocną 2018". Reprezentantki świetlicy szkolnej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gierałtowicach – Oliwia Tomaszewska i Justyna Kentnowska odebrały dyplom za zajęcie III miejsca w kategorii prac zbiorowych. Nagroda w postaci gry planszowej trafiła do sali świetlicy.

Mistrzowie Tabliczki Mnożenia

20 marca 2018 r. w Gliwickim Centrum Edukacyjnym odbył się XV Wojewódzki Konkurs Matematyczny "Mistrz Tabliczki Mnożenia" pod patronatem Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Gliwicach. Reprezentantami naszej szkoły byli Marcin Wyskiel z kl. IIIc i Marcel Gilner z kl. IVa. Chłopcy rozwiązywali najeżony trudnościami zestaw zadań związanych z tytułową tabliczką mnożenia. Wyniki za dwa tygodnie, trzymamy kciuki!

wykonanie strony internetowej: Everest Studio