Szkoła Podstawowa - Wydarzenia

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

 

16 października przypada Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca.
Z tej okazji na estradzie plenerowej „Merkury" w Knurowie odbył się pokaz resuscytacji krążeniowo – oddechowej prowadzony przez uczniów klas ratowniczych Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie. Natomiast Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Knurowie zorganizował konkurs dla uczniów szkół podstawowych polegający na przeprowadzeniu 5 – minutowej RKO z przejęciem poszkodowanego. Drużyna z naszej szkoły – uczennice klasy 7c: Julia Czerwińska i Oliwia Tomaszewska poradziły sobie z tym zadaniem rewelacyjnie, zajęły I miejsce w konkursie.
Dziękujemy Panu Marcinowi Grzegorzycy za pomoc w przygotowaniach do konkursu.

opiekun SKPCK Teresa Ral

Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku rocznik 2008 i młodsi


W dniu 17.10.2019r uczniowie naszej szkoły z rocznika 2009 zagrali w eliminacjach powiatowych ogólnopolskiego turnieju piłki nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" i nie chcąc być gorszymi od młodszych kolegów również wygrali swoje rozgrywki. Radość z awansu do finału wojewódzkiego była ogromna. Trzeba nadmienić, iż nasi zawodnicy rywalizowali w roczniku 2008 czyli z chłopakami o rok od siebie starszymi. Sukces ten tym bardziej cieszy. Dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły oraz tak duży sukces, który pozostanie w naszej pamięci na długi czas. Życzymy powodzenia na finałach wojewódzkich.

Zajęcia "Mój przyjaciel komputer"

Uczniowie klasy V c uczesniczą w autorskim programie do zajęć komputerowych "Mój przyjaciel komputer". Wzrost rangi technologii informacyjnych ma wpływ na poziom kształcenia z informatyki, dlatego podczas zajęć uczniowie rozwijają swoje umiejętności i kompetencje. Stosują różnego rodzaju programy użytkowe i edukacyjne, korzystają z dostępnych źródeł informacji wzmacniając motywację do uczenia się i zainteresowania przedmiotem.

 

Grażyna Lubszczyk

Wycieczka do lasu

16.10.2019 roku uczniowie klas drugich wybrali się na zajęcia do lasu. Ich zadaniem było obserwowanie zwierząt oraz zbieranie leśnych skarbów. Na miejscu odbyliśmy długi spacer przez las. Obserwowaliśmy przyrodę i zachodzące wczesną jesienią zmiany. Poznaliśmy warstwową budowę lasu. Czasami udało się usłyszeć śpiew ptaków. Pogoda i humor nam dopisały. Zmęczeni, ale uśmiechnięci wróciliśmy do szkoły.

wykonanie strony internetowej: Everest Studio