Szkoła Podstawowa - Wydarzenia

Asy z młodszej klasy 2018

Po raz osiemnasty uczniowie klas trzecich szkół podstawowych Gminy Gierałtowice spotkali się 17 kwietnia 2018 r. w naszej szkole, aby rywalizować ze sobą podczas konkursu Asy z młodszej klasy.
Uczniowie poznali hasło tegorocznego konkursu W krainie baśni poprzez rozwiązanie krzyżówki, której bohaterami były postacie ze znanych i lubianych baśni dla dzieci. Uczestnicy wędrowali baśniowym światem rozwiązując magiczne zadania z matematyki, rozpoznając napotkane w lesie zwierzęta czy zamieniając domek z piernika w domek ortograficzny.
Trzecioklasiści wykazali się talentem literackim i aktorskim. Samodzielnie ułożyli tekst baśni z wylosowanymi wyrazami, a następnie przygotowali i odegrali krótkie scenki dramowe. Wesoło bawili się przebierając się w baśniowe postacie i dobierając potrzebne rekwizyty.
Wszyscy świetnie sobie radzili z przygotowanymi zadaniami i w miłej atmosferze spędzili czas. Na koniec spotkania każdy uczestnik mógł samodzielnie przygotować smaczny deser dla siebie.
Najwięcej punktów zdobyła drużyna z Paniówek. Gratulujemy!
Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.
Dziękujemy wszystkim za przybycie, świetną zabawę, nauczycielom z zaprzyjaźnionych szkół za przygotowanie drużyn.

Będzie nam miło gościć Państwa za rok.

Akcja Żonkile


19 kwietnia 2018 roku przypada 75. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim - największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego
w okupowanej Europie. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje już po raz szósty akcję społeczno-edukacyjną Żonkile. Do grona Ambasadorów akcji dołączyli w tym roku Maja Komorowska, Katarzyna Nosowska, Zofia Wichłacz, Radzimir Dębski (JIMEK), Dawid Ogrodnik.
W naszej szkole, ze względu na egzaminy gimnazjalne przesunięto termin akcji na wtorek 17 kwietnia. Uczniowie klas IV-VII i oddziałów gimnazjalnych wykonali i nosili przypięte do ubrań żółte żonkile.
Już w maju trzecioklasiści będą mieli okazję zwiedzić, a następnie uczestniczyć w warsztatach w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, podczas wycieczki do Warszawy.

Fotorelacja

Wiosna w naszej szkole

Z okazji nadejścia wiosny Samorząd Uczniowski SP zorganizował spotkanie klas 4-6, aby uczcić ten dzień. Przedstawicielki Samorządu przygotowały prezentację na temat jak obchodzi się Pierwszy Dzień Wiosny na całym świecie. Nawiązując do hinduskiej tradycji kolorów SU postanowił zorganizować "Wiosenny Konkurs Kapeluszy" oraz pokaz Młodych Talentów. Najciekawszy kapelusz wykonała Monika Karczmarz a kolejne miejsca otrzymują równolegle Małgorzata Rajca i Paulina Kozik. Podczas pokazu Młodych Talentów zobaczyliśmy popisy taneczne, wokalne i instrumentalne. Było wesoło, kolorowo i artystycznie :)

56 Młodzieżowy Konkurs Filatelistyczny "Turystyka przemysłowa Górnego Śląska"

W sobotę 14 kwietnia w ramach Międzynarodowych Targów Turystyki w Zabrzu odbyl się półfinał 56 Młodzieżowego Konkursu Filatelistycznego. Tematem tegorocznej edycji była turystyka przemyslowa Górnego Śląska. Naszą szkołę reprezentowali: Małgorzata Rajca, Oliwia Tomaszewska, Dominik Adamczyk, a także nasza absolwentka- Katarzyna Adamczyk. Uczestnicy zmierzyli się z testem dotyczącym tematu konkursu oraz wiedzy filatelistycznej, pracowali również z katalogiem filatelistycznym.  Wykonali projekty znaczków pocztowych promujących turystykę w naszym regionie.
Jak co roku nasi uczniowie stanęli na podium- Małgosia Rajca zajęła III lokatę, Dominik Adamczyk ukończył konkurs na II miejscu, natomiast Katarzyna Adamczyk po raz kolejny nie miała sobie równych, zdobywając I miejsce i Puchar Marszałka Województwa Śląskiego. Wszyscy nasi reprezentanci otrzymali nagrody i dyplomy. Gratulujemy, a za Kasię i Dominika będziemy trzymać kciuki na przełomie maja i czerwca, gdyż zakwalifikowali się do finału konkursu.

wykonanie strony internetowej: Everest Studio