Szkoła Podstawowa - Wydarzenia

XV Wojewódzki Konkurs Matematyczny "Mistrz Tabliczki Mnożenia"

2 kwietnia 2019r. w Gliwickim Cetrum Edukacji odbył się XV Wojewódzki Konkurs Matematyczny "Mistrz Tabliczki Mnożenia" pod patronatem Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Gliwicach. Naszą szkołę reprezentowali Marek Gabor z klasy 4b i Marcel Beńko z klasy 3. Uczniowie zmagali się z zadaniami i łamigłówkami o bardzo różnym stopniu trudności. Wyniki za dwa tygodnie, trzymamy za nich kciuki.

Młodzi odkrywcy w drodze na Madagaskar


Uczniowie klasy czwartej zwiedzili park rozrywkowo-edukacyjny Halo Madagaskar. Udali się w ekscytującą podróż na egzotyczny Madagaskar. Mieli okazję przejść przez kilka stref, tj.:
• rwący strumień
• baza lemurów
• wystawa edukacyjna przedstawiająca niepowtarzalną faunę i florę Madagaskaru
• egzotyczny ogród zapachów
Przyszli globtroterzy mogli wszystkiego dotknąć, przestawić, ułożyć itd.
Czas szybko minął podczas interaktywnej zabawy.

Galeria

Badam,doświadczam eksperymentuję


"Zrobienie, doświadczenie czegoś- jest najbardziej efektywną metodą nauki i zapamiętywania, która pozwoli odtworzyć 90% przetworzonych informacji'"
Jak dbać o czyste powietrze? Skąd się bierze prąd? Jak działa mikser? Dlaczego samolot lata? Dlaczego statek pływa? Jak działa telefon? Jak działa sokowirówka?
W II półroczu uczniowie klasy 3b w trakcie zajęć technicznych przeprowadzali prezentacje na podane tematy. W trakcie ostatnich zajęć dzieci miały możliwość przygotowania zdrowych soków.

Międzynarodowy Dzień Książki

Dzień Książki dla dzieci to święto obchodzone co roku 2 kwietnia, na pamiątkę urodzin duńskiego pisarza Hansa Christiana Andersena. Dzień ten ma na celu rozpowszechnianie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych. Klasa 1b i Gminna Biblioteka w Gierałtowicach również postanowiła włączyć się do obchodów tego święta. Podczas spotkania dzieci rozmawiały o swoich ulubionych książkach i ulubionych lekturach swoich rodziców. Uczniowie zapoznali się również z życiorysem i twórczością słynnego pisarza Hansa Christiana Andersena. Na zakończenie spotkania,mali czytelnicy wypożyczyli wybrane książki.

 

wykonanie strony internetowej: Everest Studio