Szkoła Podstawowa - Wydarzenia

VI DYKTANDO NIEPODLEGŁOŚCIOWE „Po polsku o historii"

30 uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum napisało dyktanda opatrzone tytułami:

„Wygrał Polskę na fortepianie" oraz „Dzień jak nie co dzień, czyli minidyktando na stulecie niepodległości".
Udział w konkursie był dla uczestników okazją do rozwijania zainteresowań humanistycznych i dociekliwości poznawczej: językowej i historycznej.

Przedsięwzięciu patronują: Fundacja Zawsze Warto , a także Stowarzyszenie Polonistów.

Laureaci etapu szkolnego:

Grupa młodsza:
I Eryk Kojzar
II Marcin Marcol
III Michał Sobieraj

Grupa starsza:
I Dawid Piotrowski
II Paulina Staniczek
III Marta Goldmann

Uroczyste otwarcie nowego segmentu szkoły

„Radość, którą niesiemy innym zawsze do nas powróci"- te słowa stały się mottem spotkania, podczas którego dokonano otwarcia nowego segmentu szkoły.
Obiekt poświęcił ks. Proboszcz Marek Sówka. Na uroczystości obecni byli przedstawiciele Władz Gminy. Dokonano przecięcia wstęgi i oddano nowe pomieszczenia do użytku.
Młodzież podziękowała wszystkim, którym zawdzięczamy poprawę warunków nauki i pracy.

Konkurs plastyczny na 100-lecie odzyskania niepodległości

 

Celem konkursu była popularyzacja wiedzy, związanej z 100-leciem odzyskania niepodległości przez Polskę, rozbudzanie postaw patriotycznych, rozwijanie wyobraźni plastycznej oraz przybliżenie piękna i bogactwa ziemi ojczystej. Format oraz technikę pozostawiono inwencji twórców. Konkurs stanowił część realizacji Programu Obchodów Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, który od listopada 2017 roku jest realizowany w szkole w Gierałtowicach.
Poniżej prace przygotowane na konkurs.


Galeria

Kapsuła czasu na 100-lecie odzyskania niepodległości

Odpowiednikiem paczki z przeszłości są kapsuły czasu – pojemniki, przygotowane z myślą o tym, by w przyszłości dały świadectwo o epoce, w której je tworzono i ludziach, którzy wypełnili je zawartością. Co ciekawego możemy znaleźć w kapsułach czasu?

Nie wiadomo dokładnie, kto i kiedy wpadł na pomysł, by przygotować specjalne pojemniki, wypełnione przedmiotami i wiadomościami dla przyszłych pokoleń. Wiadomo, że takie kapsuły tworzono już w XIX wieku, ale początkiem globalnej mody na przygotowywanie przesyłek dla przyszłych pokoleń nadszedł wraz z Wystawą Światową w Nowym Jorku w 1939 roku, gdy zaprezentowano specjalny pojemnik, którego przeznaczeniem było przechować nienaruszoną zawartość dla kolejnych pokoleń.

Czwartoklasiści także przygotowali kapsuły czasu i umieścili w nich przesłania do przyszłości. Dominowały ostrzeżenia dotyczące stanu środowiska. Pisano także o codziennym życiu młodych ludzi, ulubionych zajęciach i hodowanych pupilach.

Galeria

wykonanie strony internetowej: Everest Studio