Szkoła Podstawowa - Wydarzenia

Apel podsumowujący I półrocze

10 stycznia 2020r. wszyscy uczniowie zebrali się na specjalnym apelu podsumowujacym I półrocze. Podczas apelu za najwyższe wyniki w nauce pucharem nagrodzono klasę 4b. Pani wicedyrektor i wychowawcy pogratulowali również uczniom, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce (średnia ocen wyższa od 4,75) oraz bardzo dobre lub wzorowe zachowanie. Wyróżnieni zostali także ci, którzy mieli 100% frekwencję. Wszyscy nagrodzeni otrzymali dyplomy oraz upominki.

Eksperci programowania

W pierwszym półroczu roku szkolnego 2019/2020 nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w projekcie Eksperci programowania-  przy współpracy z Wyższą Szkołą Humanitas w Sosnowcu rozpoczęli realizację cyklu zajęć, w czasie których uczniowie poprzez zabawę uczą się podstaw programowania z użyciem programów Scratch Jr, maty edukacyjnej i klocków typu LEGO WeDo.

Projekt ma na celu zwiększenie kompetencji w zakresie nauczania programowania wśród nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, podniesienie umiejętności programowania wśród uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej oraz zwiększenie potencjału techniczno-dydaktycznego szkół objętych wsparciem poprzez pozostawienie w placówkach po zakończeniu projektu całego sprzętu teleinformatycznego, materiałów i pomocy dydaktycznych potrzebnych do prowadzenia zajęć.

Noc Biologów 2020

Wydział Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach już po raz dziewiąty zorganizował Noc Biologów, która odbyła się 10 stycznia 2020 roku. Temat przewodni tegorocznego wydarzenia to „Globalne zmiany środowiska". Grupa uczennic z klasy 6b na zajęciach: Coś unosi się w powietrzu! Zobacz czym oddychasz? monitorowała zanieczyszczenie powietrza w katowickich szkołach, które mają zamontowane czujniki, a następnie za pomocą aplikacji w telefonie komórkowym poszukiwała czystego powietrza w pomieszczeniach wydziału. Otrzymane wyniki nie napawały optymizmem. Niestety zmiany klimatyczne ograniczają też występowanie owadów w lasach tropikalnych. Żywe okazy modliszek, patyczaków, liśćców, karaczanów hodowane w pracowni zoologii wzbudziły olbrzymie zainteresowanie, ale większość owadów oglądałyśmy już jako eksponaty w szklanych gablotach. Przedstawiciele Śląskiego Ogrodu Zoologicznego w Chorzowie prowadzili kampanię edukacyjną: Podziel się rybami z pingwinami, która zwróciła naszą uwagę na problem przełowienia ryb jako głównego zagrożenia w morzach i oceanach. Stan środowiska monitorujemy naszymi zmysłami. W trakcie laboratorium: Spójrzmy prawdzie w oczy - Aneta precyzyjnie wykonała sekcję oka, a my wszystkie mogłyśmy dotknąć wypreparowanej rogówki, soczewki, ciała szklistego, tęczówki i zobaczyć jak działa oko łudząco przypominające ludzkie. W trakcie przedsięwzięcia jakim jest Noc Biologów dzieci nauczyły się, jak właściwie segregować śmieci, jak odpakować świat z plastiku i dlaczego warto stosować woskowijki, czyli ekologiczne opakowania do żywności.

28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Kolejny raz do Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Gierałtowicach zawitali ludzie dobrej woli, którzy postanowili odpowiedzieć na zaproszenie nowej szefowej sztabu – Jadzi Gieniusz. Już od wczesnych godzin popołudniowych korytarze szkoły ożyły gwarem głosów młodych ludzi, którzy nie zważając na początek ferii, wsparli swoją pracą szlachetną ideę wolontariatu. Stoiska z ciastem, śląskim żurem, chlebem ze smalcem, gadżetami z WOŚP-u i rękodziełem, przygotowanym przez wolontariuszy, kusiły licznie przybyłych mieszkańców naszej gminy. Dzięki hojności sponsorów zorganizowaliśmy loterię ze 150 fantami o łącznej wartości 3 500 złotych. W tym roku zebraliśmy rekordową sumę 27 300.97 zł. Całą imprezę zakończyło tradycyjne światełko do nieba

wykonanie strony internetowej: Everest Studio