Ogólne

Klimatyczna klasa

Klasa 4c bierze udział w projekcie, w którym kwestia ochrony środowiska i dbania o klimat jest pretekstem do wspólnej realizacji kampanii społecznej. Uczniowie w trakcie cyklu lekcji wychowawczych wspólnie zaprojektują kampanię społeczną dotyczącą codziennych wyborów i działań mających wpływ na klimat. Następnie zrealizują kampanię w środowisku lokalnym. Biorąc udział w projekcie, będą realizować cele kształcenia określone w podstawie programowej, a także poznają jak w praktyce stworzyć i przeprowadzić kampanię społeczną, poznają wiedzę z zakresu zmian klimatycznych i ochrony przyrody, nauczą się jak ważne jest zaangażowanie w ważny problem społeczny i w jaki sposób można oddziaływać na rzeczywistość.


 "Klasowe wędrówki oszczędnej żarówki"


W ramach projektu "Klimatyczna Klasa" uczniowie klasy 4 c przygotowali przedstawienie pt: "Klasowe wędrówki oszczędnej żarówki" . Dzieci wystąpiły w strojach żarówek, urządzeń elektrycznych, wskazując sposoby oszczędzania energii, przygotowały układ taneczny do teledysku "Prąd elektryczny".

Dzień Oszczędzania Energii 

 Z okazji zbliżającego się Dnia Oszczędzania Energii przygotowaliśmy również ulotki, które rozdaliśmy rodzicom w czasie wywiadówek. Ulotki promują naszą kampanię i informują o wydarzeniach z nią związanych. Dodatkowo przygotowaliśmy wystawkę tematyczną. 

Akcja Laurka - dziękujemy za proekologiczną postawę!

Uczniowie klasy IV c przyłączyli się kolejnej akcji ekologicznej- przygotowali laurki - podziękowania dla osób, które wymieniły kotły w naszej gminie. Chcemy by ludzie podejmujący tą decyzje, wiedzieli że robią coś dobrego dla siebie i swojego otoczenia.

Klasowe wędrówki oszczędnej żarówki

Dzień Oszczędzania Energii przypada w dniu 15 lutego 2019 r. Z tej okazji uczniowie klasy 4 c przygotowali przedstawienie na Wieczór Teatralny pt: „Klasowe wędrówki oszczędnej żarówki”. Dodatkowo klasa nagrała reklamę dotyczącą oszczędzania energii. Nawyk oszczędzania energii trzeba kształtować już od najmłodszych lat, a najlepszym sposobem jest edukacja i dobry przykład. Poszczególne zdjęcia i film pokazują jak każdy może to robić w swoim domu.

FILM

 

 

Warsztaty ekologiczne w Katowicach 

Podczas warsztatów zorganizowanych przez katowickie Ekoeksperymentarium dowiedzieliśmy się jak oszczędzać ciepło i prąd, dlaczego warto używać zasłon, co nam dają żarówki LED, dlaczego nadmiar zabawek szkodzi czy ile wody marnujemy, gdy nie zakręcamy kranu podczas mycia zębów. Była też okazja samodzielnie wywabić plamę albo zrobić ekologiczny klej czy farbki.

 

Szczyt klimatyczny

Szczyt Klimatyczny w Katowicach to duże wydarzenie. Z tej okazji klasa 4c w ramach projektu „Klimatyczna klasa" wykonała zadania z wykorzystaniem ozobotów. Pierwsze zadanie- Ozoboty dojeżdżają do miast i tam gdzie jest Smog-szybko zawracają. Kolejne zadanie: Ozoboty w roli Delegatów z różnych kontynentów muszą w tym samym czasie dotrzeć do Katowic. Uczniowie stosując odpowiednie kody planując drogę.

Filmy-relacje można zobaczyć na kanale:

https://youtu.be/odCf9wuYNaA

https://youtu.be/9TUUUjgaluw


 

Dzień Czystego Powietrza - „Pokaż jak walczysz ze smogiem"

Z okazji Dnia Czystego Powietrza w dniu 14 listopada br. w naszej szkole podjęto kilka działań. Uczniowie rozwiązywali zadania, uzupełniali karty pracy dotyczące walki ze smogiem. Wykonali prace plastyczne, przygotowali wystawę i monitorują jakość powietrza w naszej miejscowości. Na lekcjach informatyki wykonywali prace komputerowe. Zorganizowano konkurs informatyczny o tematyce antysmogowej „Pokaż jak walczysz ze smogiem", polegający na wykonaniu animacji. Jury w składzie: Wojciech Szczypka, Anna Nowak, Joanna Orzech, Grażyna Lubszczyk przyznali nagrody następującym uczniom:

Kategoria I:

 • I miejsce - Aleksandra Bogun,
 • II miejsce-Emilia Korcz,
 • III miejce – Oliwia Tomaszewska

Kategoria II:

 • I miejsce Adam Maciuga,
 • II miejsce - Smolnik Magdalena,
 • III miejsce – Krzysztof Czyrnik

Wyróżnienie otrzymali: Milena Marciniak, Piotr Grychtoł, Monika Karczmarz, Zuzanna Rożek, Paweł Nowak

Nagrody książkowe zostały ufundowane przez Urząd Gminy we współpracy z p. Wojciechem Szczypką. Zwycięskie animacje zostaną opublikowane na fanpage'u gierałtowickiego alarmu smogowego:


 

„Energetyczny autobus"

W sobotnie południe 29 września br. uczniowie klasy 4c z wychowawcą Grażyną Lubszczyk przybyli na boisko do Chudowa, gdzie czekał na nich niezwykły autobus. „Energetyczny autobus" to miejsce gdzie każdy może zobaczyć nowoczesne rozwiązania w dziedzinie energii, mające pozytywny wpływ na środowisko. Można było poznać nowoczesne techniki ogrzewania i pozyskiwania energii elektrycznej. Autobus skrywał wiele ciekawych zagadek. Dodatkowo na wszystkie pytania uczniów odpowiadali specjaliści, dzieci sporo dowiedziały się o oszczędzaniu energii. Ta wiedza będzie im potrzebna w tworzeniu kampanii, ponieważ biorą udział w ogólnopolskim projekcie „Klimat z klasą". Na koniec była zabawa z puzzlami i wręczenie drobnych upominków.

Dziękujemy p. Agnieszce Nowak za pomoc w organizacji spotkania.

Bezpieczna+

plansza-bezpieczna-plus1-780x681

 

Rządowy program wspomagania organów prowadzących szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach – „Bezpieczna+” kładzie nacisk na kluczowe elementy związane z bezpieczeństwem uczniów, zarówno w szkole, jak i poza nią, oraz budowanie pozytywnego klimatu szkoły. Działania planowane w ramach Programu będą ukierunkowane na podnoszenie kompetencji związanych z bezpieczeństwem wszystkich grup tworzących środowisko szkolne oraz będą sprzyjać współpracy z organizacjami pozarządowymi i lokalnym środowiskiem szkoły.


Stop cyberprzemocy! 

Na lekcjach informatyki i zajęć komputerowych wszyscy uczniowie rozmawiają na temat cyberprzemocy. Dzieci z przedszkola i klas pierwszych też poznają bezpieczny internet. "Mój przyjaciel Necio" to film edukacyjny dla najmłodszych dzieci które mogą – również poprzez gry, animacje oraz piosenki – stawiać pierwsze kroki w sieci oraz poznawać podstawy bezpieczeństwa online. Uczniowie świetlicy szkolnej obejrzeli kreskówki "Owce w Sieci". To filmy edukacyjne dotyczące zagrożeń związanych z korzystaniem przez dzieci z Internetu, telefonów komórkowych i innych nowych technologii. Chętnie wykonali gazetkę z kreskówkami-sieciakami. 

 


 

Wizyta w Centrum Zarządzania Kryzysowego

W poniedziałek 27.11. klasa 5a pojechała do Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach, w którego piwnicach mieści się największe w Polsce Centrum Zarządzania Kryzysowego. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych informacji dotyczących przebiegu interwencji różnych grup reagowania: Policji, Pogotowia Ratunkowego czy Straży Pożarnej. Zostali poproszeni o rozważność w telefonowaniu na numer alarmowy 112, aby osoby naprawdę potrzebujące pilnej pomocy lub nawet pozostające w zagrożeniu zdrowia lub życia, mogły o tę pomoc poprosić. Na zakończenie naszej wizyty dzieci przeszły szybki kurs pierwszej pomocy ćwicząc resuscytację na fantomach.
Wizyta w Centrum Zarządzania Kryzysowego była bardzo ciekawa a zawdzięczamy ją Urzędowi Gminy Gierałtowice, któremu serdecznie dziękujemy.


 

Spotkanie ze strażakiem

Uczniowie klasy III C Szkoły Podstawowej w Gierałtowicach gościli niezwykłego gościa. Był nim pan Wojciech Szołtysek – strażak. 
W trakcie pogadanki, która miała miejsce 19 stycznia 2018 roku dzieci zostały zapoznane z zagrożeniami jakie na nich czyhają w szkole i w domu.
Pan strażak zwrócili szczególną uwagę na zagrożenia płynące z niewłaściwego użytkowania prądu i gazu. Omówił zasady zachowania się w domu podczas nieobecności rodziców, jak również przestrzegał uczniów przed kontaktami z osobami nieznajomymi. Wyjaśnił co to jest „czad" i jaki ma wpływ na zdrowie człowieka. Zademonstrował osobisty sprzęt strażaka biorącego udział w akcji ratowniczej. Nie zapomniano o przypomnieniu numerów alarmowych m.in. 998 do Straży Pożarnej oraz numeru ratowniczego 112, o których wszystkie dzieci pamiętały. Dzięki takiemu spotkaniu uczniowie utrwalili sobie wiadomości zdobyte na innych zajęciach lekcyjnych. 
W końcowej części spotkania dzieci zadawały pytania, na które pan strażak chętnie odpowiadał. Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze, za co bardzo dziękujemy.

 


 Dzień Bezpiecznego Internetu

W naszej szkole obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu 25 stycznia 2018 r. Uczniowie zgromadzili się w auli szkoły aby zapoznać się z problematyką bezpieczeństwa online. W czasie szkolenia omówiono wiele problemów z jakimi mogą spotkać się użytkownicy internetu. Brak poszanowania innych osób i ich prywatności, czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem itp. Internet to narzędzie, które uczniowie intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje powinny być oparte na poszanowaniu drugiej strony. Tego dnia również rodzice uczniów spotkali się z pracownikiem Wydziału ds. Przestępczości Nieletnich i usłyszeli wiele cennych porad dotyczących bezpieczeństwa dzieci w internecie.

 

 


 

Uwaga Internet- lekcja w kinie

16 marca uczniowie klas 5 a i 5 b uczestniczyli w lekcji o mediach pt. „Uwaga Internet", która odbyła się w Centrum Edukacyjnym Jana Pawła II w Gliwicach.
Podczas lekcji
• dowiedzieli się, co to jest cyberprzemoc i jak się przed nią bronić,
• poznali, jak sprawdzić, czy informacja podana w Internecie jest prawdziwa,
• przekonali się, co łączy rakietę kosmiczną ze smartfonem,
• zobaczyli, co by było, gdyby Internet przestał działać,
• odkryli, dlaczego youtuberzy stają się bardziej znani od aktorów,
• zrozumieli, jakie szkody potrafi wyrządzić hejter.
Po interesującej lekcji przeprowadzonej przez aktora Pawła Hajnosa obejrzeliśmy film pt. „Labirynt".


 Festyn rodzinny – 19 maja 2018r.

– spotkanie z policjantem z Komendy Miejskiej Policji
w Rybniku

„Bezpieczni – JA, TY, MY – w szkole, domu, na ulicy"

Przedstawiciel Policji z Rybnika opowiedział uczniom o prawidłowym przekraczaniu jezdni, poruszaniu się po niej w przypadku braku chodnika lub pobocza i zachowaniu w miejscach oczekiwania na przyjazd autobusów. Przestrzegał przed zabawami w pobliżu jezdni. Zaprezentował tresurę psa policyjnego, który m.in. pomaga przy zachowaniu porządku podczas imprez sportowych.
Policjant podkreślał także, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych na odzieży, czy plecakach, zwłaszcza po zmroku. Tłumaczył, że kiedy piesi są widoczni dla innych uczestników ruchu drogowego, stają się bardziej bezpieczni.
Zdaniem policjanta potrzebne jest codzienne zaangażowanie i długofalowe nauczanie, przypominanie zasad bezpieczeństwa w szkole, domu i na drodze. Zaangażowani muszą być nauczyciele, policjanci a przede wszystkim rodzice i dziadkowie, którzy mogą pomóc dzieciom w przygotowaniu do samodzielności w m.in. ruchu drogowym.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa. Wykazywali się też dobra znajomością znaków drogowych i zasad przechodzenia przez ulicę. Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem dzieci, które zadawały mnóstwo pytań oraz cieszyły się z obecności pana policjanta i jego psa. Czynny udział w zajęciach brało również grono pedagogiczne szkoły. Z relacji na gorąco dowiedzieliśmy się, że dzieciom bardzo się podobało spotkanie z policjantem.


 

Dbam o swoje bezpieczeństwo

4 czerwca br. odbyła się prelekcja dla uczniów klas 1-3 z policjantem, której celem było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz bezpiecznych postaw wśród dzieci. Najmłodsi mieli okazję porozmawiać z panem dzielnicowym Piotrem Powalą o zachowaniu bezpieczeństwa na drodze, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, właściwym zachowaniu się na przejściach dla pieszych oraz bezpiecznym podróżowaniu autem. Dzieci dowiedziały się także, jakie niebezpieczeństwa mogą czyhać na nie podczas odpoczynku nad wodą, w górach oraz dlaczego warto stosować elementy odblaskowe.
Odpowiadając na zadawane przez policjanta pytania dzieci wykazały się dużą wiedzą z zakresu zachowania zasad bezpieczeństwa w domu, na drodze i w szkole. Podawały też przykłady niewłaściwego postępowania.


Pogadanki z pielęgniarką szkolną

Podczas pogadanek podczas lekcji i zajęć świetlicowych pielęgniarki szkolne Katarzyna Lamla i Ewa Rudzka omawiały z uczniami zasady udzielania pierwszej pomocy w stanach zagrożenia życia.
Uczniowie uczyli się układać poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, a na fantomie wykonywali resuscytację. Omawiali także wyposażenie apteczek w szkolnych pracowniach i domowej. Pielęgniarki pokazywały różne środki opatrunkowe – stosowane w przypadku drobnych ran, oparzeń, złamań, czy zwichnięć. Przy okazji uczniowie przeszli krótki kurs profesjonalnego wzywania pomocy praz rzetelnego przekazywania informacji dotyczących nieszczęśliwego zdarzenia.
Celem zajęć z paniami pielęgniarkami było:
• kształtowanie świadomości i postaw dzieci, które sprzyjają bezpieczeństwu własnemu i innych dzieci,
• przygotowanie dzieci do racjonalnych zachowań na wypadek zagrożenia,
• zdobywanie wiedzy i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej,
• kształtowanie zachowań prospołecznych oraz przygotowanie dzieci do samopomocy przez wyposażenie ich w umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej
W/W cele zostały zrealizowane. Mamy nadzieję, że przekazana wiedza umożliwi uczniom bezpieczne zachowanie się w sytuacjach trudnych – zagrażających życiu.

 

Pogadanki odbyły się:
23.04 i 30.04.2018 – uczniowie klas 1-3 (94 osoby)
04.06.2018 – klasy 5a (21 osób), 5b (21 osób), 5c (23 osoby)
18.06.2018 – klasy 4a (17 osób), 4 b (22 osoby), 5 a (24 osoby), 6 a (25osoby)
21.06.2018 – świetlica (23 osoby)

 

 


 

Rajd rowerowy

24 lipca br. został zorganizowany rajd rowerowy dla uczniów Szkoły Podstawowej w Gierałtowicach w ramach realizacji rządowego programu „Bezpieczna+". Współorganizatorami rajdu byli: Gminny Ośrodek Kultury w Gierałtowicach, Stowarzyszenie „Lepsza Przyszłość", Klub Abstynentów „Stokrotka" oraz Urząd Gminy Gierałtowice.

Rajd rozpoczął się zbiórką uczestników wycieczki przed budynkiem szkoły. Następnie nastąpiła odprawa w trakcie, której organizatorzy omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ze szczególnym zaakcentowaniem reguł bezpiecznego poruszania się rowerem po drogach. Później pan Adam Benek sprawdził stan techniczny rowerów uczestników rajdu: czy prawidłowo działają hamulce, czy działają światła, czy rower jest wyposażony w sprawny dzwonek i odblask. W rajdzie uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, rodzice, pracownicy GOK-u i wolontariusze ze „Stokrotki".

Przed wyjazdem wszyscy uczestnicy rajdu rowerowego otrzymali kamizelki odblaskowe i kaski. Później, zgodnie z przepisami ruchu drogowego, w asyście samochodu ubezpieczającego rajd, wyruszyliśmy w kierunku Bekszy. Pogoda dopisywała, humory także, a rowerzyści udowadniali, że potrafią przestrzegać zasad bezpiecznej jazdy w kolumnie, bowiem nie zdarzyła się nam żadna kraksa. Na zakończenie rajdu wszyscy uczestnicy zasiedli przy wspólnym ognisku, upiekli smaczne kiełbaski i delektowali się jagodziankami.

 

Szczególne podziękowania składam panu Dyrektorowi GOK Piotrowi Rychlewskiemu, prezesowi Klubu „Stokrotka" Romanowi Kurzyniec i pani Izabeli Buchale z PGK Gierałtowice za pomoc w organizacji rajdu.

 


 

Rajd rowerowy "Pożegnanie wakacji"

Rajd rowerowy to doskonały sposób na pożegnanie wakacji.
Pod opieką Barbary Świderskiej, Adama Benka, Marcina Grzegorzycy i Tomasza Machy 29 sierpnia  młodzież udała się na wycieczkę po Gierałtowicach. Pogoda nadal dopisuje, więc podróżowanie na dwóch kółkach to sama przyjemność i doskonały sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu- oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Uczestnicy zaopatrzeni byli w specjalne kaski, kamizelki i odblaski, sprawne rowery oraz posiadali wiedzę, jak bezpiecznie jechać w kolumnie. 

Na zakończenie wyjazdu wszyscy udali się na konsumpcję smacznych lodów w Ciastkarni „Czech".

Galeria

 


 

Gminny Turniej Piłki Nożnej

 

28 sierpnia br. na boiskach ZSP Gierałtowice, dzięki współpracy szkoły z Gminnym Ośrodkiem Kultury, odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej. Towarzyszyła mu piękna pogoda, wszyscy dzielnie walczyli w atmosferze fair-play i świetnie się bawili. W zawodach brało udział 27 uczestników, chłopcy i dziewczyny, którzy reprezentowali wszystkie sołectwa Gminy Gierałtowice.
Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali nauczyciele: Adam Benek, Marcin Grzegorzyca i Tomasz Macha.

Poczęstunek dla zawodników zapewniło Stowarzyszenie „Lepsza Przyszłość".

Wyniki turnieju:
I miejsce: „Górnik" Gierałtowice
II miejsce: Przyszowice - 1 drużyna
III miejsce: GOK / świetlica Gierałtowice
IV miejsce: GOK / świetlica Przyszowice
V miejsce: GOK / świetlice Chudów- Paniówki

 Galeria 


 

Rajd rowerowy z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

Młodzież z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gierałtowicach wraz z opiekunami uczciła 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, organizując rajd rowerowy na Górę Świętej Anny. Najwyższe wzniesienie w Masywie Chełmskim, jakim jest Góra św. Anny, ma fascynująca historię, która oddaje losy Ślązaków na przestrzeni wieków. Mury sanktuarium były niemym świadkiem walk w okresie powstań śląskich. Kształtowała się wówczas granica zachodnia odradzającego się państwa polskiego. Uczestnicy rajdu wysłuchali opowieści o tych wydarzeniach i samym miejscu, w którym się znaleźli, a następnie przejechali trasę liczącą 33 km do Kleszczowa. Stamtąd autokarem wrócili do Gierałtowic. Rowerzystom sprzyjała aura, gdyż był to jeden z ostatnich, tak upalnych dni. Wyjazd stanowił część Programu Obchodów Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, który od listopada 2017 roku jest realizowany w szkole w Gierałtowicach. Jego zwieńczeniem będzie uroczystość, podczas której zostanie otwarta wystawa poświęcona losom mieszkańców naszej gminy w okresie odzyskiwania przez Polskę niepodległości. Opiekę nad uczestnikami rajdu rowerowego roztaczali: pan Adam Benek, pan Marcin Grzegorzyca oraz pan Stefan Duda.

Wyjazd sfinansowano ze środków pozyskanych w ramach rządowego programu Bezpieczna+.

Zdjęcia

 


 

 Bezpiecznie na rolkach

Na zajęciach wychowania fizycznego uczniowie klasy 5b wraz z nauczycielami testowali sprzęt, który dostała szkoła w ramach programu Bezpieczna +. Kaski, ochraniacze, koszulki odblaskowe przydały się uczniom podczas jazdy na rolkach, hulajnogach po nowo oddanych chodnikach w naszej wsi niedaleko szkoły. Jazda była bezpieczna, bo odbywała się nie ulicą, a przygotowanym chodnikiem, który nie ma barier w postaci krawężników, podjazdy są wyprofilowane, co ułatwia jazdę. Jednym minusem były zaparkowane na chodniku samochody.

Galeria


 

Bądźmy bezpieczni- spotkanie z policjantem

Dnia 12.10.2018. w ramach realizacji programu Bezpieczna + odbyło się spotkanie dla uczniów nauczania początkowego z dzielnicowym – p. Piotrem Powala. Spotkanie dotyczyło bezpieczeństwa w drodze do szkoły i ze szkoły oraz podczas spędzania czasu wolnego. Dzieci nie tylko dowiedziały się jak bezpiecznie poruszać się po ulicach, zachowywać wobec kolegów i koleżanek, ale również jak bezpiecznie korzystać z komputera i Internetu. Usłyszały też o konsekwencjach płynących z lekkomyślnego zachowania.

 

 


 

Psycholog

 Psycholog szkolny

mgr Michaela Makulik

Godziny pracy psychologa w roku szkolnym 2018/2019:

 

Poniedziałek 
11:30-12:30 s. 306

Wtorek : 
9:00-10:00    s. 104
10:30-11:30  s. 104
12:45- 13:45 s. 001
13:45-14:45 s. 106

Środa
11:00- 13:00 s. 104

Czwartek: 
9:20- 11:15 s. 104
12:00-13:00 s. 104


Piątek 
9:40-10:40 s. 104

 

Celem pracy psychologa szkolnego jest udzielenie pomocy psychologicznej uczniom, rodzicom i nauczycielom w formach odpowiednich do rozpoznanych potrzeb.

Zakres działań:

 • diagnozowanie indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych oraz możliwości psychofizycznych uczniów w celu określenia mocnych stron, predyspozycji, zainteresowań i uzdolnień uczniów oraz przyczyn niepowodzeń edukacyjnych lub trudności w funkcjonowaniu uczniów
 • udzielanie uczniom wsparcia psychologicznego w formie zajęć indywidualnych i grupowych
 • podejmowanie działań z zakresu psychoprofilaktyki
 • inicjowanie i prowadzenie działań mediacyjnych i interwencyjnych w sytuacjach kryzysowych
 • pomoc rodzicom i nauczycielom w rozwiązywaniu problemów wychowawczych

 


 

Zapraszam uczniów, którzy:


- czują się samotni
- doświadczają trudności w nauce
- mają problemy w relacjach z rówieśnikami lub osobami dorosłymi
- mają kłopoty z właściwym zachowaniem
- nie potrafią poradzić sobie ze stresem
- martwią się sytuacją w domu rodzinnym
- mają problem i nie wiedzą w jaki sposób go rozwiązać
- zastanawiają się w jaki sposób budować dobre relacje
- chcą porozmawiać o czymś co jest dla nich ważne

Drodzy Rodzice, serdecznie zapraszam jeśli:


- coś Państwa niepokoi w zachowaniu dziecka,
- zauważają Państwo u dziecka problemy emocjonalne lub związane z nauką
- potrzebują Państwo porady związanej z wychowaniem dziecka
- zauważają Państwo konflikty w relacjach dziecka z rówieśnikami lub nauczycielami
- chcieliby Państwo lepiej zrozumieć swoje dziecko


 

Ważne adresy:

Ciekawe strony:

 

Koło Języka Niemieckiego

„Deutsch macht Spaβ"

 

Facebook Koła

 

Opiekun koła: mgr Urszula Bukowska-Pelc

 

Cele ogólne:

 • poszerzenie znajomości języka niemieckiego zapewniającej sprawną komunikację językową,
 • lepsze poznanie kultury, geografii, historii i spraw życia codziennego krajów niemieckojęzycznych.

Cele szczegółowe:

 • rozwijanie sprawności rozumienia ze słuchu, mówienia, czytania i pisania,
 • wzbogacenia słownictwa dotyczącego życia codziennego,
 • umiejętność zastosowania w komunikacji wyrażeń adekwatnych do sytuacji,
 • rozszerzenie repertuaru funkcji językowych poprzez korzystanie z autentycznych materiałów,
 • nauka wykorzystywania przez uczniów różnego rodzaju źródeł informacji (słowniki, repetytoria , multimedia),
 • wdrażanie do samodzielności poprzez kształtowanie technik uczenia się,
 • kształtowanie postaw otwartości, zrozumienia i tolerancji wobec innych poprzez poznanie kultury i realiów krajów niemieckojęzycznych.

Zasady:

 • wyrażenie chęci aktywnego udziału w życiu koła
 • systematyczny udział w spotkaniach

 AKTUALNOŚCI


 

Na kółko języka niemieckiego zapraszamy w poniedziałki 15:30 , w sali 304 .

 

 

wykonanie strony internetowej: Everest Studio