Sukcesy szkoły

 

 

Przedstawiamy sukcesy naszych uczniów

Nasi uczniowie odnoszą liczne sukcesy w konkursach i turniejach szkolnych, gminnych, powiatowych, wojewódzkich, ogólnopolskich i międzynarodowych. Mamy przyjemność przedstawić tych najlepszych, którzy w ostatnich kilku latach przynieśli zaszczyt szkole zajmując czołowe lokaty w konkursach szczebla powiatowego i wyższego.


Rok szkolny 2011/2012


Półfinał 50 Ogólnopolskiego Konkursu Filatelistycznego w Przyszowicach
I miejsce KATARZYNA ADAMCZYK
(zakwalifikowanie się do Ogólnopolskiego Konkursu w Tarnowie, VIII miejsce)

Ogólnopolski Drużynowy Wielobój Pływacki 10-latków w Knurowie
I miejsce ALICJA IDZIKOWSKA (najlepszy wynik w kraju w swojej kategorii wiekowej)

X Wojewódzki Konkurs Plastyczno – Literacki „Moja Szkoła jest niezwykła" w Gliwicach
Wyróżnienie: KATARZYNA ADAMCZYK

Mistrzostwa Śląska w Pływaniu w Radlinie
I miejsce ALICJA IDZIKOWSKA
II miejsce KATARZYNA DURCZYŃSKA

• Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR 2012
wyróżnienia: MICHAŁ BRZEZINA, ANGELIKA NIERADZIK, MATEUSZ DEMBIA, MARCIN MATERA, KRZYSZTOF ADAM, JULIA PŁASZCZYK, KATARZYNA ADAMCZYK, PIOTR SMOLNIK

 



Rok szkolny 2012/2013


Mistrzostwa Śląska w Pływaniu w Radlinie
I miejsce ALICJA IDZIKOWSKA – 6 złotych medali
II miejsce KATARZYNA DURCZYŃSKA – 2 złote medale

Wojewódzki Konkurs Matematyczny z Elementami Przyrody
Laureat MARCIN MATERA

Półfinał Ogólnopolskiego Konkursu Filatelistycznego w Paniówkach
I miejsce KATARZYNA ADAMCZYK – zakwalifikowanie się do Ogólnopolskiego Konkursu w Toruniu

VI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Odzyskać piękno, czyli zrobić coś z niczego"
wyróżnienie WIKTORIA GOLEC

XI Powiatowy Konkurs Recytatorski „Spotkania zamkowe 2013" w Toszku
I miejsce JOANNA WIATEREK
Wyróżnienie KRZYSZTOF ADAM
- zakwalifikowanie się do Finału XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Starachowicach (udział)

Ogólnopolski Konkurs Edukacyjny „Planeta Energii"
I miejsce klasa II a

Mistrzostwa Śląska w Pływaniu w Tychach
I miejsce ALICJA IDZIKOWSKA – najlepsza zawodniczka mistrzostw

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR 2013
Bardzo dobry wynik- MARCIN MATERA, wyróżnienia- ADAM MACIUGA, MATEUSZ DEMBIA, RAPHAEL BAKOWSKI, KAMIL GROBORZ, BŁAŻEJ MÓL, KATARZYNA  ADAMCZYK, PAULINA NIERADZIK

Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych ŚWIETLIK
Nagrody i wyróżnienia:  MATEUSZ DEMBIA, KRZYSZTOF ADAM, MARCIN MATERA, ALICJA ROŻEK,  ANNA IDZIKOWSKA, JAKUB KOSTRZAK, DAWID KMIECIK, MACIEJ DZIENDZIEL, WIKTOR MICHALSKI, PIOTR SMOLNIK, KATARZYNA ADAMCZYK

 


 

Rok szkolny 2013/2014


Regionalny Konkurs Plastyczny w Zabrzu „Krajobraz z kopalnianym szybem- górnicy i ich praca"
I miejsce PAULINA STANICZEK

Regionalny Konkurs Języka Angielskiego w Knurowie
III miejsce JOANNA WIATEREK

Ogólnopolska Olimpiada „Olimpusek"
Tytuł laureata WIKTOR FRELICH

Wojewódzki Konkurs z Języka Polskiego z Elementami Historii
Laureat MARCIN MATERA

Wojewódzki Konkurs z Matematyki z Elementami Przyrody
Laureat MARCIN MATERA

Wojewódzki Konkurs PCK „Mały Ratownik" w Katowicach
II miejsce WIKTORIA WEISMAN
II miejsce MARTYNA SZABAT

Powiatowy Konkurs Recytatorski „Spotkania Zamkowe" w Toszku
I miejsce JOANNA WIATEREK
- zakwalifikowanie się do Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Starachowicach

Powiatowy Konkurs z Zakresu Bezpieczeństwa w Gliwicach
I miejsce MARCIN MATERA

Powiatowy Konkurs „Primary School Tournament" w Gliwicach
I miejsce JOANNA WIATEREK

II Powiatowy Konkurs z Zakresu Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym „Miś bezpieczeństwa" w Paczynie
III miejsce – ANGELIKA NIERADZIK, ANNA MICHALIK, MARCIN MATERA

• Międzynarodowy Konkursu Matematyczny KANGUR 2014
  
Laureat- MARCIN MATERA, wyróżnienia- RAFAŁ TURCZYN, DAWID PIOTROWSKI, ADAM MACIUGA, MACIEJ DZIENDZIEL, ERYK PISZCZEK, JAROSŁAW KŁOSEK, KRZYSZTOF ADAM

Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych ŚWIETLIK

Nagroda  główna: OLIWIA TOMASZEWSKA, MARCIN MATERA
Wyróżnienia: MATEUSZ DEMBIA, KRZYSZTOF ADAM, MACIEJ SOBOTA, ALICJA ROŻEK, KRZYSZTOF SMOLNIK, ANNA IDZIKOWSKA, DAWID PIOTROWSKI, DAWID MIKOŁAJSKI, ADAM MACIUGA, PIOTR MARCOL, MARTYNA SZABAT, WIKTORIA TOMASZEWSKA, JOANNA WIATEREK

Powiatowy Konkurs Plastyczny pt. "Kto ty jesteś? - Polak mały", zorganizowany przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Gliwicach
III miejsce ALICJA MATUSZEK
Wyróżnienie PAULINA STANICZEK


Rok szkolny 2014/2015


Powiatowy Konkurs Plastyczny pt.: "Plastusiowe przygody małego ludzika
z piórnika" zorganizowany przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Gliwicach

I miejsce OLIWIA TOMASZEWSKA
III miejsce EMILIA STĘPIEŃ
Wyróżnienie KAROLINA ZAREMBA,PATRYCJA FARYNA, WERONIKA BREDZIŃSKA

XIV Wojewódzki Konkurs Plastyczno - Literacki „Savoir Vivre, czyli dobre maniery na co dzień" - zorganizowany przez SP 7 w Gliwicach

II miejsce w kategorii klas I-II szkół podstawowych PATRYCJA FARYNA

XVII Wojewódzki Międzyświetlicowy Konkurs Plastyczny pt.: „Kartka Bożonarodzeniowa lub Noworoczna - zorganizowany przez SP 7 w Gliwicach

II miejsce WERONIKA SZYMALA

Pierwszy Ogólnopolski Konkurs „Orzeł matematyczny"

Laureat- ADAM MACIUGA, wyróżnienia: BEATA BONIK, ANGELIKA NIERADZIK, MATEUSZ DEMBIA

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR 2015

Wynik bardzo dobry- DAWID PIOTROWSKI, ADAM MACIUGA, wyróżnienia-KRZYSZTOF SMOLNIK, JAKUB SUSZEK , ANGELIKA NIERADZIK, ERYK PISZCZEK, MATEUSZ DEMBIA.

Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych ŚWIETLIK

Nagroda  główna: OLIWIA TOMASZEWSKA, ALEKSANDRA BOGUN
Nagroda:MATEUSZ DEMBIA
Wyróżnienia:DAWID KMIECIK, KRZYSZTOF SMOLNIK, JULIA KOSTRUBAŁA, DAWID PIOTROWSKI, ADAM MACIUGA

XV Wojewódzki Konkurs Plastyczno – Literacki „Niepełnosprawni – tacy sami czy inni?

III miejsce- DOMINIK ADAMCZYK, wyróżnienie- PATRYCJA FARYNA
Uczniowie ci znaleźli się również w szczęśliwej piątce zdobywców Ogólnopolskiej Nagrody Specjalnej portalu: egminy.eu.

IV edycja Wojewódzkiego Konkursu „Ratowanie zabytków naszej małej ojczyzny"

III miejsce w kategorii szkoła podstawowa klasy I – III praca plastyczna- Emilia Pawlas
III miejsce w kategorii szkoła podstawowa klasy IV – VI praca przestrzenna- Wiktoria Metz
wyróżnienie w kategorii szkoła podstawowa klasy IV – VI praca plastyczna- Marta Goldman

Ogólnopolska Olimpiada „Olimpusek"
Tytuł laureata ANETA MACHULIK, OLIWIA TOMASZEWSKA, MARCIN MARCOL


Rok szkolny 2015/2016

 

  • XVI Wojewódzki Konkurs Plastyczno – Literacki „Żyj tak, aby innym było z Tobą dobrze" - wyróżnienie- Dominik Adamczyk

  • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt. "Przyjaciel lasu"-wyróżnienie- Jakub Kmiecik

  • Ogólnopolski Konkurs Literacko – Artystycznego pt. „Magiczny świat zabawek"- I miejsce - Karolina Szołtysek

  • Ogólnopolski konkurs historyczny zorganizowany przez Muzeum Niepodległości w Warszawie- wyróżnienie- Jakub Jendryczko

  • Ogólnopolski konkurs firmySaint-Gobain"Hop do przyszłości"- I miejsce- klasa III A

  • Ogólnopolski Konkurs "Orzeł Matematyczny"- Adam Maciuga- laureat

  • Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Matematyki-Adam Maciuga- finalista

  • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży „Pieski w kreski" – II miejsce – Karolina Szołtysek

  • IX Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik"- nagroda- Aleksander Cichór

  • Ogólnopolski Konkurs "Torowisko to nie boisko" -II miejsce- Karolina Nowak
  • Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny 2016- wyróżnienia- Maciej Sobota, Beata Bonik, Krzysztof Smolnik, Jakub Suszek, Dawid Piotrowski, Łukasz Kocaj, Adam Maciuga
  • Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Alfik Historyczny"- Marta Goldmann- I miejsce w woj. śląskim, Tomasz Macha- II miejsce w woj. śląskim, Kornelia Kroczyk- bardzo dobry wyniik

Zestawienie konkursów w roku szkolnym 2015/2016


Rok szkolny 2016/2017

  • Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Polska...Nasza Niepodległa" – kategoria – praca plastyczna - I miejsce Dominik Adamczyk
  • Wojewódzki Konkurs „Ratowanie zabytków naszej małej ojczyzny" - III miejsce Dominik Adamczyk
  • Konkurs Historyczny o Żołnierzach Wyklętych – kategoria – znaczek pocztowy - III miejsce Dominik Adamczyk
  • NAGRODA w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Wesołego Alleluja" - Wola Zgłobieńska - Jakub Kmiecik
  • II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Ratowanie zabytków naszej małej ojczyzny" - Gliwice - Julia Poloczek
  • Wyróżnienie w XIX Wojewódzkim Konkursie Plastycznym na "Najciekawszą ozdobę choinkową" - Woźniki - Paulina Janicka
  • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Najpiękniejsza pisanka wielkanocna" - Kożuchów II miejsce (w kategorii I - do lat 13) - Karolina Szołtysek

  • Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego - laureat DAWID PIOTROWSKI
  • XVIII Wojewódzki Konkurs Plastyczno – Literacki pt.: „Czytam, bo jestem ciekawy"
    • I miejsce (w kategorii klas III-IV szkół podstawowych) - Oliwia Tomaszewska
    • II miejsce (w kategorii klas III-IV szkół podstawowych) - Aleksandra Bogun
  • II miejsce -  Wojewódzki konkurs plastyczny „Straż pożarna w mojej gminie – dawniej i dziś" - Dominik Adamczyk z klasy VI b
  • XIII Edycja Regionalnego Konkursu: „Śląsk – moja mała ojczyzna. Schlesien – meine kleine Heimat"
    • III miejsce -Aleksandra Bogun
  • Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „KANGUR":
    • wynik bardzo dobry uzyskał uczeń klasy VIa – Dawid Piotrowski,
    • wyróżnienie uzyskali:
      • z klas drugich – Łukasz Kozik,
      • z klas trzecich – Beata Bonik,
      • z klas czwartych – Marcin Marcol, Oliwia Tomaszewska, Maciej Sobota, Julia Czerwińska,
      • z klas szóstych – Rafał Turczyn, Dominik Adamczyk.
  • Gminny Konkurs Plastyczny „Rodzina bez Przemocy"
    • I miejsce (w kategorii klas 1-3 SP) - Maja Macha
    • II miejsce (w kategorii klas 1-3 SP) - Maja Boruta
    • Wyróżnienie (w kategorii klas 1-3 SP) – Sara Szołtysek
    • I miejsce (w kategorii klas 4-6 SP) – Oliwia Tomaszewska
    • Wyróżnienie (w kategorii klas 4-6 SP) –Piotr Leder
  • Gminny Konkurs Plastyczny „Anioły i aniołki"
    • I miejsce – Paulina Ofiara
    • Wyróżnienie – Roksana Grobosz
    • Wyróżnienie – Sylwia Nowicka
  • Gminny Konkurs Plastyczny „Mój przyjaciel miś"
    • I miejsce (w kategorii klas 1 SP) – Wiktor Hatlapa
    • II miejsce (w kategorii klas 1 SP) – Eryk Łupiński-Florey
    • III miejsce (w kategorii klas 1 SP) – Sandra Galuś
    • IV miejsce (w kategorii klas 1 SP) – Antonina Gonsior
    • Wyróżnienie (w kategorii klas 1 SP) – Natalia Piekarska
    • Wyróżnienie (w kategorii klas 2 SP) – Maja Boruta
    • Wyróżnienie (w kategorii klas 3 SP) – Zuzanna Pogwizd
    • Wyróżnienie (w kategorii klas 3 SP) –Aleksandra Bogun
  • XIX Wojewódzki Konkurs Plastyczny na „Najciekawszą ozdobę choinkową"
  • Wyróżnienie (w kategorii klas 1-3 SP) – Paulina Janicka


    Rok szkolny 2017/2018

  • Powiatowy Konkurs Manualny "Kasztanowe ludziki, zwierzaki i inne stworki"-
    Wyróżnienie Igor Szabat- podopieczny Świetlicy
  • Ogólnopolski Konkursie Plastycznym "Barwy Armenii"-
    Wyróżnienie Jakub Skrzypczak-podopieczny świetlicy
  • XIX Wojewódzki Konkurs „Życzliwość - to język, który niesłyszący może usłyszeć, a niewidzący zobaczyć": III miejsce - Oliwia Tomaszewska; wyróżnienie - Dominik Adamczyk
  • Gminny Turniej Piłki Nożnej w Gierałtowicach/tartan: I miejsce – chłopcy rocznik 2005/2007
  • Wojewódzkie Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii"
    Tytuł Laureata – 6 miejsce – Dawid Piotrowski
  • Ogólnopolski turniej piłki nożnej TYMBARK „Z Podwórka na Stadion" 2017
    Kategoria U-8: awans do finału wojewódzkiego
  • Gminny Turniej Piłki Siatkowej dla uczniów SP w Chudowie: I miejsce;
  • Gminny Konkurs Recytatorski
    I miejsce – Paulina Kozik
  • VI Powiatowo- Miejski Konkurs Pieśni Patriotycznej 
    wyróżnienie zespołu w składzie: Patrycja Farana, Julia Grychtoł, Paulina Kozik, Marcol, Sylwia Nowicka, Michał Sobieraj, Marta Suchan
  • Miejski Turniej "Polszczyzna na planszy" – Biblioteka Centralna, Gliwice
    III miejsce – Dawid Piotrowski
  • Gminny Turniej Piłki Nożnej w Chudowie/hala
    I miejsce – chłopcy rocznik 2005/2007
  • Gminny Konkurs Plastyczny "Aniol, aniołki"- ozdoba choinkowa.
    Wyróżnienie - Paulina Janicka- podopieczna świetlicy.
    Wyróżnienie - Aurelia Łupińska - Florey- podopieczna świetlicy.
    Wyróżnienie - Emilia Stępień- podopieczna świetlicy.
  • XIX Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Pocztówka do Świętego Mikołaja"
    III miejsce- Dominika Groborz –podopieczna świetlicy
  • Powiatowy Konkurs Plastyczny 2017 „ZAPOBIEGAJMY POŻAROM W POWIECIE GLIWICKIM"
    III miejsce - Monika Karczmarz
    I miejsce - Dominika Groborz – podopieczna świetlicy
  • XIII Wojewódzki Konkursie Plastyczny "Tam, gdzie mieszka muzyka" pod patronatem Dyrektora Gliwickiego Ośrodka Metodycznego- pani Edyty Mierzwy przy współpracy Szkoły Podstawowej nr 7 w Gliwicach i Państwowej Szkoły Muzycznej w Gliwicach
    Wyróżnienie- Dominik Adamczyk
  • VIII Regionalny Konkurs Matematyczny Czar Par pod Patronatem Dyrektora Delegatury Kuratorium oświaty w Gliwicach
    V miejsce- Dominika Malcher, Paulina Ofiara
  • Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego
    Laureat Dawid Piotrowski
  • Gminny Konkurs na „Palmę Wielkanocną 2018" - III miejsce w kategorii prac zbiorowych - Oliwia Tomaszewska i Justyna Kentnowska
  • VI Gminny Konkurs Historyczny w Paniówkach – II miejsce drużyny w składzie: Dominik Adamczyk, Kornelia Kroczyk i Rafał Turczyn
  • Gminny Konkurs „Mistrz Matematyki" dla uczniów klas 1-3 - I miejsce zespołu w składzie: Paweł Hańczur, Zuzanna Kowolik i Marek Smolnik
  • X Międzygminny Konkurs Prozy, Poezji i Pieśni Josepha von Eichendorffa w Wielowsi- III miejsce w kategorii kl. 4- 6 SP - Krzysztof Smolnik
  • Półfinał 56 Ogólnopolskiego Młodziezowego Konkursu Filatelistycznego "Turystyka przemysłowa Górnego Śląska"-II miejsce- Dominik Adamczyk (awans do finału), III miejsce- Małgorzata Rajca
  • Powiatowy Konkurs wiedzy o bezpieczeństwie dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych- III miejsce- Krzysztof Smolnik
  • Gminny Konkurs Przyrodniczy "Wiedza o Polsce"- II miejsce Amelia Kraska, Debora Kroczyk, Milena Marciniak
  • Konkurs Mały Ratownik 2018- III miejsce w kategorii klas IV-VI Natalia Gąstoł, II miejsce w kategorii klas I-III-  Aleksander Cichór  
  • 56. Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Filatelistyczny pod hasłem "Turystyka przemysłowa Górnego Śląska"- VI miejsce Dominik Adamczyk
  • Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny 
    Bardzo dobry wynik: Dominika Malcher 
    Wyróżnienia: Łukasz Kozik ,Beata Bonik, Maciej Sobota, Oliwia Tomaszewska, Krzysztof Smolnik, Dawid Piotrowski, Rafał Turczyn 

 


  •  XV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Pocztówka z wakacji" Wyróżnienie: Eryk Łupiński- Florey- podopieczny świetlicy
  •  III Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół i Przedszkoli w szachach -27 miejsce na 163 uczestników- Jakub Jojko
  • Rejonowy Konkurs Epistolograficzny "Opowiem ci o kraju moich dziadków"- 1 miejsce Maja Macha
  • XX Wojewódzki Konkurs Plastyczno - Literacki "Polska - moja Ojczyzna" - II miejsce: Anna Poźniak - podopieczna świetlicy

 

wykonanie strony internetowej: Everest Studio