Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu – zaproszenie na warsztaty on-line

obraz

Wiodącym tematem tegorocznej 50. edycji Dnia Ziemi będą działania na rzecz ochrony klimatu, w szczególności zaakcentowanie wyzwań związanych z zachodzącymi zmianami klimatycznymi. W tym roku wspólnie z Bankiem Ochrony Środowiska oraz Fundacją BOŚ, a także przy wsparciu Ministerstwa Edukacji Narodowej i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zorganizowano warsztaty on-line „Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu". Wydarzenie to zostało objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.


Do udziału w warsztatach on-line „Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu" zapraszamy uczniów klas 7-8 szkół podstawowych . Za pośrednictwem specjalnego czatu każdy z uczniów i nauczycieli będzie mógł zadać pytanie ministrowi Michałowi Kurtyce oraz uczestniczyć w wykładach zaproszonych ekspertów:„Zrozumieć globalne  ocieplenie - mechanizm i konsekwencje" (dr Mariusz Gogól) i „OZE. Skąd mamy prąd?" (dr Tomasz Rożek). Wydarzenie zakończą warsztaty filmowe „Jak zwykłym telefonem komórkowym nakręcić profesjonalny film?" z Szymonem Chałupką.

Jak wziąć udział w warsztatach?

22 kwietnia o godz. 11:40 kliknij w link www.dzienziemiwmk.pl Na tej stronie znajdzie się też instrukcja, jak zalogować się do czatu, aby móc zadawać pytanie.

Serdecznie zapraszamy!

mgr Barbara Rapcia-nauczyciel biologii

wykonanie strony internetowej: Everest Studio