Przerwany Marsz-apel o uczestnictwo

Poniżej apel organizatorów akcji Przerwany Marsz, zamieszczony na witrynie internetowej Przerwany Marsz:

W związku z przypadającą we wrześniu 80-tą rocznicą wybuchu II wojny światowej chcemy, aby osoby urodzone przed 1.09.1939 poszły do szkół na inaugurację roku szkolnego 2019/2020 w towarzystwie współczesnych uczniów oraz wszystkich, którzy zechcą im towarzyszyć.
Tak w sposób symboliczny dokończymy ich przerwaną osiemdziesiąt lat wcześniej edukację.
Przyjdą by nie tylko opowiedzieć o tamtych okrutnych czasach, ale także wskazać nam - współczesnym, co to za siła drzemie w człowieku, że silniejsza jest od śmierci? Jak to było możliwe, że mimo tragedii, wszechogarniającej śmierci i bestialstwa, oni przetrwali? To pytanie o siłę życia i ogromną nadzieję zbliża nas w międzypokoleniowym odruchu SERCA i mobilizuje do WSPÓŁUCZESTNICTWA w tym zdarzeniu!

Do zaangażowania się zapraszamy każdego, aby ten dzień był zorganizowany bardzo podniośle i uroczyście.

Nie możemy doprowadzić do sytuacji żeby ta historia przebrzmiała, lecz aby stale trwała w tkance życia społecznego i obejmowała tętno kolejnych generacji Polaków świadomych dziedzictwa pokoleń.

wykonanie strony internetowej: Everest Studio