Gimnazjum - Wydarzenia

Podsumowanie czerwonokrzyskiej działalności kół PCK rok 2017/2018

W Klubie Gama w Knurowie odbyła się uroczystość z okazji Tygodnia PCK. Była to okazja do podsumowania działalności członków ORPCK Knurów w tym naszego Szkolnego PCK. W trakcie uroczystości nagrodzono laureatów konkursów - również uczniów ZSP Gierałtowice – Marię Konieczny z klasy 3A gimnazjum, Natalię Gąstoł z klasy 4b i Aleksandra Cichór z klasy 3a szkoły podstawowej.

FESTYN RODZINNY "KAŻDY Z NAS MOŻE BYĆ EKO"

19 maja na boiskach szkolnych zrobiło się bardzo barwnie i gwarnie. Powodem do świętowania była kolejna, szósta już majówka rodzinna zorganizowana przez Radę Rodziców i Radę Pedagogiczną Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gierałtowicach. Hasło roku 2018 to: „Każdy z nas może być EKO". Imprezę rozpoczęliśmy występami najmłodszych przedszkolaków, później zaprezentowały się grupy taneczne szkolone pod okiem instruktorów Gminnego Ośrodka Kultury i Szkoły Tańca Perfect. Nie zabrakło również śpiewu – wystąpili uczniowie klas czwartych, piątych i siódmych oraz Uskrzydleni. Siódmoklasiści dwukrotnie odtańczyli „Belgijkę", zapraszając do tańca rodziców i nauczycieli. Obejrzeliśmy pokaz mody, stroje zostały wykonane przez uczniów z surowców wtórnych. Jak co roku uczniowie i rodzice mogli wziąć udział w rozgrywkach sportowych: piłce nożnej, piłce siatkowej i tenisie stołowym oraz konkurencjach związanych z Dniem Bociana. Wygrane drużyny otrzymały upominki i dyplomy. Ten rok był bardzo bogaty w atrakcje zorganizowane z myślą o nadchodzącym Dniu Dziecka. Dużym zainteresowaniem cieszył się Pan Korek, który w swoim laboratorium pokazywał ciekawe doświadczenia. Można było zobaczyć żonglerkę piłką nożną wykonaniu pana Darka Kołodziejczyka, tresurę policyjnego psa, pokaz Ochotniczej Straży Pożarnej z Gierałtowic i Bojkowa. Uczestnicy mogli zrobić zdjęcie w fotograficznym atelier, pomalować buzię, skręcić zwierzaka z balonika, zamknąć się w olbrzymiej bańce mydlanej, ułożyć mozaikę z korków po napojach, zagrać w grę językową czy skorzystać z Radosnej Szkoły i zabaw z chustą i tunelem Klanza. Konsultantki firmy AVON udzielały porad kosmetycznych i chętnym paniom i panienkom malowały paznokcie. W czasie trwania festynu została zorganizowana zbiórka zużytych baterii i telefonów komórkowych, które wspomogą działania Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti. Jak co roku mogliśmy poczęstować się pysznym ciastem upieczonym przez rodziców, kiełbaskami z grilla, spiralkami z ziemniaków, żurkiem, domowym chlebem ze smalcem i kiszonym ogórkiem oraz rewelacyjnymi „samorządowymi" babeczkami. Dziękujemy gościom za przybycie, a całej społeczności szkolnej za przygotowanie imprezy.

Podziękowania kierujemy do osób i instytucji, które pomogły w różny sposób w organizacji majówki. Są to:

 • Auto-Trans Piotr Jojko i Anna Krzysztoforska
 • Hurt-M Mariola i Michał Rusak
 • Chelmar Maria i Krzysztof Wiaterek
 • Justyna i Jacek Janiccy
 • Iwona Smolnik-Janicka i Piotr Janicki
 • AXA - Agencja Ubezpieczeniowa – p. Tomasz Sikora
 • AVON p.. Dorota Kopycińska
 • Paweł Klajs
 • Paweł Mikusz
 • Stefania Tomula
 • Andrzej Czapelka Piekarnia - Cukiernia Irena Ciućko – Smakowska
 • Zakład Rzeźniczo-Wędliniarski - Grzegorz Zdrzałek
 • Orzesko-Knurowski Bank Spółdzielczy
 • Urząd Gminy Gierałtowice
 • Stowarzyszenie „Lepsza Przyszłość"
 • OSP Gierałtowice
 • Gminny Ośrodek Kultury w Gierałtowicach

Galeria Festyn szkolny 2018

Turniej BRD 2018

15 maja 2018 r. uczniowie klas III gimnazjum Bartosz Grobosz, Daniel Szlęk oraz Daniel Zubek wzięli udział w etapie rejonowym Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który odbył się w Zespole Szkół Samochodowych w Gliwicach. Rywalizacja toczyła się w następujących konkurencjach: test z wiedzy ogólnej z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego, udzielanie pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w wypadku drogowym, jazda na rowerze po miasteczku ruchu drogowego oraz po torze przeszkód. Dodatkową atrakcją był pokaz ratowania osób z samochodu, który uczestniczył w wypadku drogowym.

Klasy trzecie w Warszawie

W ciągu jednego roku szkolnego uczniowie klas trzecich mieli możliwość odwiedzenia dwóch stolic Polski. Kilka miesięcy temu byli w Krakowie, by zobaczyć wieczorne przedstawienie teatralne. W dniach 9-11 maja pojechali do Warszawy - obecnej stolicy. Przez trzy dni towarzyszyła zwiedzającym piękna pogoda, łagodząc trudy zwiedzania. Program wyjazdu łączył w sobie historię i nowoczesność, oddając ducha Warszawy. Miasta, które zostało zamienione w ruinę i podniosło się z niej do rangi nowoczesnej metropolii w sercu Europy. Uczestnicy wycieczki mieli możliwość poznania historii z wykorzystaniem najnowocześniejszych osiągnięć techniki. Takie możliwości oferuje Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Muzeum Historii Żydów Polskich. Poznając nowoczesne oblicze Warszawy zwiedzono Centrum Nauki Kopernik. W programie wyjazdu nie zabrakło stałych dla Warszawy miejsc, takich jak: Wilanów, Plac Zamkowy, Zamek Królewski, Pomnik Małego Powstańca, Rynek, Katedra Św. Jana Chrzciciela, Krakowskie Przedmieście, Grób Nieznanego Żołnierza. Cmentarz Powązkowski pozwolił na odwołanie się do lektury Kamienie na szaniec i na chwile zadumy nad mogiłami harcerzy. Duże emocje wywołała wizyta na Stadionie Narodowym. Przewodnik pokazał grupie prawie wszystkie zakamarki molocha, górującego nad miastem. Trzy dni to za mało, aby poznać historię i współczesność Warszawy. Pozostało jeszcze wiele do zwiedzenia i zobaczenia. Będzie to okazja do ponownej wizyty w stolicy, jednak już w innym towarzystwie, gdyż była to ostatnia wycieczka w tym roku szkolnym oraz w trzyletnim cyklu nauki w gimnazjum.

Montaż: Aleksadner Kocaj kl. IIIA

wykonanie strony internetowej: Everest Studio