Żegnamy gimnazjum

Koniec lekcji, klasówek i prac domowych – rok szkolny 2018/2019 zakończony!
Uroczyste zakończenie roku szkolnego, które miało miejsce 19 czerwca 2019 r., zgromadziło w auli uczniów trzecich klas gimnazjalnych, ich rodziców oraz nauczycieli.

Na tę akademię zostali także zaproszeni specjalni goście:
• Helena Serwatka, Dyrektor Gimnazjum nr 1 w Gierałtowicach w latach 1999-2009;
• Urszula Kopernik – Mikołaj, wieloletni nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie;
• Urszula Szymik-Smolnik, Dyrektor Szkoły Podstawowej i. G. Morcinka w latach 2001-2010, nauczyciel muzyki i informatyki w gimnazjum;
• Joachim Bargiel, Wójt Gminy Gierałtowice w latach 2000 – 2018; przewodniczący Rady Gminy Gierałtowice w roku 1999, kiedy powstawało Gimnazjum nr 1.

W uroczystości brali także udział: Damian Smorz, wiceprzewodniczący Rady Gminy Gierałtowice; radni Gminy Gierałtowice: Janina Cicha Rożek, Artur Tomiczek; sołtys Gerda Czapelka i ksiądz Proboszcz Marek Sówka.
Na początku akademii wręczono nagrody i świadectwa z biało-czerwonym paskiem najlepszym uczniom, dokumenty poświadczające ukończenie gimnazjum oraz listy gratulacyjne i podziękowania dla rodziców naszych trzecioklasistów.
Tytuł Absolwenta Roku i Prymusa Szkoły oraz pamiątkową statuetkę „Supermatematyka" otrzymał Adam Maciuga. Michał Brzezina zdobył statuetkę „Superkonferansjera" a pani Hanna Zubek- Najlepszego Choreografa Gimnazjum.
Na pożegnanie absolwenci gimnazjum zaprezentowali przepięknie wykonanego poloneza. Zobaczyliśmy wspomnieniową prezentację Power Point pt. „Dwadzieścia lat minęło ... Gimnazjum nr 1 w Gierałtowicach 1999-2019". Ostatni raz zagrał na gitarze Eryk Piszczek.
Nie obyło się bez łez z powodu rozstania ze szkołą tj. gimnazjum, którego nie ma już w polskim systemie oświatowym. Na zakończenie uroczystości dyrektor szkoły pogratulowała uczniom wyników, podziękowała nauczycielom i pracownikom za całoroczną pracę, rodzicom za zaangażowanie w życie szkoły i złożyła wszystkim życzenia dobrego wypoczynku oraz radosnych i bezpiecznych wakacji.

Drodzy Absolwenci Gimnazjum nr 1 w Gierałtowicach-szczęśliwej drogi już czas!

Galeria

wykonanie strony internetowej: Everest Studio