Klasy trzecie w Warszawie

W ciągu jednego roku szkolnego uczniowie klas trzecich mieli możliwość odwiedzenia dwóch stolic Polski. Kilka miesięcy temu byli w Krakowie, by zobaczyć wieczorne przedstawienie teatralne. W dniach 9-11 maja pojechali do Warszawy - obecnej stolicy. Przez trzy dni towarzyszyła zwiedzającym piękna pogoda, łagodząc trudy zwiedzania. Program wyjazdu łączył w sobie historię i nowoczesność, oddając ducha Warszawy. Miasta, które zostało zamienione w ruinę i podniosło się z niej do rangi nowoczesnej metropolii w sercu Europy. Uczestnicy wycieczki mieli możliwość poznania historii z wykorzystaniem najnowocześniejszych osiągnięć techniki. Takie możliwości oferuje Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Muzeum Historii Żydów Polskich. Poznając nowoczesne oblicze Warszawy zwiedzono Centrum Nauki Kopernik. W programie wyjazdu nie zabrakło stałych dla Warszawy miejsc, takich jak: Wilanów, Plac Zamkowy, Zamek Królewski, Pomnik Małego Powstańca, Rynek, Katedra Św. Jana Chrzciciela, Krakowskie Przedmieście, Grób Nieznanego Żołnierza. Cmentarz Powązkowski pozwolił na odwołanie się do lektury Kamienie na szaniec i na chwile zadumy nad mogiłami harcerzy. Duże emocje wywołała wizyta na Stadionie Narodowym. Przewodnik pokazał grupie prawie wszystkie zakamarki molocha, górującego nad miastem. Trzy dni to za mało, aby poznać historię i współczesność Warszawy. Pozostało jeszcze wiele do zwiedzenia i zobaczenia. Będzie to okazja do ponownej wizyty w stolicy, jednak już w innym towarzystwie, gdyż była to ostatnia wycieczka w tym roku szkolnym oraz w trzyletnim cyklu nauki w gimnazjum.

Montaż: Aleksadner Kocaj kl. IIIA

wykonanie strony internetowej: Everest Studio