Akademia z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja

W coroczny kalendarz uroczystości szkolnych wpisana jest akademia z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja. W tym roku słowo wiążące wygłosili uczniowie klas trzecich: Angelika Nieradzik i Szymon Szolc. Prowadzący przypomnieli tło historyczne wydarzeń z 3 maja 1791r. i starali się wyjaśnić, dlaczego jest to nadal tak ważny dla Polaków dzień. O doniosłości chwili świadczyła również obecność sztandaru szkoły. W programie akademii nie zabrakło odniesień do Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, który przypada 2 maja. Swoimi umiejętnościami recytatorskimi popisali się Anna Szolc, Daniel Zubek oraz Adam Maciuga. Na zakończenie wykonano staropolski taniec polonez, nawiązując do kultury sarmatyzmu. Młodzież przedstawiła cenną lekcję historii, wkładając w to dużo serca i zaangażowania.

Fotorelacja

wykonanie strony internetowej: Everest Studio