Artystyczny Program Profilaktyczny „ ANTYMINA”

Uczniowie klas II Gimnazjum nr 1 w Gierałtowicach obejrzeli Artystyczny Program Profilaktyczny „Antymina". Przedstawili go raper Mirosław „Kola" Kowalczyk i Andrzej Jastak – ludzie, którzy przeszli trudną drogę uzależnienia, a potem życiową przemianę i duchowe nawrócenie. Widzowie wysoko ocenili walory przedsięwzięcia – w skali 10/10 – na 10 punktów, co u współczesnej młodzieży należy do rzadkości. Narzędziem kontaktu z młodszym odbiorcą były: muzyka rap z utworami o wartości edukacyjnej oraz czytelny, sugestywny, autentyczny, skupiający uwagę, interesujący, emocjonalny przekaz słowny dostosowany do wieku odbiorców. Poruszające przykłady z życia stały się jednocześnie ostrzeżeniem przed zagrożeniami, które niosą wszelkie używki. Przekraczanie granic popycha człowieka w świat przestępczy oraz prowadzi do degeneracji. Nowatorskie metody przekazu uświadamiają młodzież i przestrzegają przed zgubną drogą nałogów. Przekonują, że twórcze i pełne radości życie możliwe jest tylko dla ludzi wolnych od uzależnień.

wykonanie strony internetowej: Everest Studio