Zajęcia na temat SMOGU!

nie-dla-smogu-logo rgb-300x136

Czując się odpowiedzialnymi za środowisko i miejsce w jakim mieszkamy, nauczyciele i uczniowie włączyli się do akcji „NIE dla smogu!" współpracując także z Gierałtowickim Alarmem Smogowym (https://www.facebook.com/GieraltowickiAlarmSmogowy/). W ramach szkolnej akcji realizowanej w listopadzie nauczyciele przeprowadzili szereg lekcji dla wszystkich klas na temat problemu smogu. Wychowawcy klas 1-3 SP przeprowadzili lekcję pt: „Groźny Smog", nauczyciele przyrody, biologii i geografii przeprowadzili lekcje: w klasach 4-6 SP pt. „NIE dla smogu. Uwaga – smog! Może udusić!", w klasach 7 i II-III GIM pt.: „Nie dla smogu, czyli zadbaj o to, czym oddychasz!". Głównym celem akcji jest budowanie świadomości na temat obecnego stanu powietrza w Polsce i naszej okolicy oraz zagrożenia dla zdrowia, jakie niesie jego zanieczyszczenie, a także wskazywanie sposobów, w jaki każdy mieszkaniec Gierałtowic może walczyć z tym problemem.

wykonanie strony internetowej: Everest Studio