10 - lecie Stowarzyszenia Muzycznego Mozart

Stowarzyszenie Muzyczne Mozart zostało założone przez Mirosławę Sander, wokalistkę i pianistkę, właścicielkę Prywatnego Studium Muzycznego „Gama". Celem nadrzędnym tej organizacji pozarządowej jest stwarzanie warunków dla rozwoju muzycznego dzieci i młodzieży oraz upowszechnianie osiągnięć artystycznych w dziedzinie kultury muzycznej w kraju i zagranicą. Takie działania prowadzone są przez członków Stowarzyszenia i wychowanków pani Mirosławy Sander i Angeliki Rutkowskiej - Mosiężnej m.in. na terenie Gminy Gierałtowice. Okolicznościowy koncert miał miejsce w auli naszej szkoły 17 listopada br. Współorganizatorem tego wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury i Gmina Gierałtowice, a artystów podziwiali: Wójt Gminy Gierałtowice Joachim Bargiel, Dyrektor GOK-u Piotr Rychlewski i Dyrektor ZSP Gierałtowice Urszula Cieślik.
W trakcie jubileuszowej uroczystości wystąpili znani artyści, m.in. śpiewacy klasyczni - Agnieszka Zabrzeska (sopran) i Sylwester Targosz-Szalonek (tenor), Marcin Grzesiczek (tenor) oraz saksofonista Mirosław Naturalny. Publiczność oklaskiwała także popisy wokalne i instrumentalne uczniów Mirosławy Sander, w tym uczennicę naszej szkoły Martę Goldmann. Młodzi muzycy wystąpili w bogatym repertuarze utworów muzyki poważnej, ale także znanych przebojów i klasyków muzyki rozrywkowej.

Zdjęcia: p. J. Miszczyk

wykonanie strony internetowej: Everest Studio