Gimnazjum - Wydarzenia

Kangur Matematyczny 2019

W Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny 2019 Adam Maciuga uzyskał wynik bardzo dobry.

Gratulujemy! 

Gala Laureatów

Gala Laureatów 2019
29 marca odbyła się uroczystość wręczenia zaświadczeń dla laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Śląskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2018/2019. W auli katowickiej Wyższej Szkoły Pedagogicznej nasi Laureaci: Dawid Piotrowski i Adam Maciuga otrzymali zaświadczenia z rąk wicekuratora Dariusza Domańskiego. Gratulacje złożył im także Jacek Tarkotadyrektor gliwickiej Delegatury Śląskiego Kuratora Oświaty.
Serdecznie gratulujemy Dawidowi i Adamowi, ich rodzicom oraz nauczycielkom matematyki: Gabrieli Buchczyk i Jolancie Hanus, które przygotowywały i wspierały swoich uczniów na kolejnych etapach konkursu.
Warto zaznaczyć, że laureat konkursu przedmiotowego o zasięgu wojewódzkim otrzymuje z danych zajęć edukacyjnych najwyższą pozytywną roczną ocenę klasyfikacyjną, jest zwolniony z egzaminu gimnazjalisty/ósmoklasisty z tego przedmiotu. Uczniowie ośmioletnich szkół podstawowych oraz trzecich klas gimnazjalnych będący laureatami lub finalistami olimpiad lub konkursów mają pierwszeństwo w rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej.

 

Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK


15 marca odbył się etap okręgowy konkursu. Uczniowie oceniani byli za wcześniej przygotowaną akcję prozdrowotną i napisany test jedno- i wielokrotnego wyboru. Marta Goldmann uczennica klasy IIIA przygotowała prezentację : Wpływ telefonu komórkowego na aktywność fizyczną człowieka. Rozpropagowała aplikację Endomondo, którą uczniowie wykorzystywali podczas wyjazdu na lodowisko, w czasie ćwiczeń na przerwie w Dzień Luzaka i podczas marszu na boisku szkolnym. W konkursie brało udział 18 uczestników ze szkół województwa śląskiego. Marta zajęła zaszczytne 5 miejsce. Serdecznie gratulujemy!!!

20190315 103324

Siatkówka- rozgrywki powiatowe

Zakończyłyśmy rozgrywki powiatowe w Szczygłowicach  Dziewczyny walczyły dzielnie, w obu meczach nawet momentami wygrywały. Ostatecznie zajęły 3 miejsce .

Gratulacje!

wykonanie strony internetowej: Everest Studio