Gimnazjum - Wydarzenia

Żegnamy gimnazjum

Koniec lekcji, klasówek i prac domowych – rok szkolny 2018/2019 zakończony!
Uroczyste zakończenie roku szkolnego, które miało miejsce 19 czerwca 2019 r., zgromadziło w auli uczniów trzecich klas gimnazjalnych, ich rodziców oraz nauczycieli.

Na tę akademię zostali także zaproszeni specjalni goście:
• Helena Serwatka, Dyrektor Gimnazjum nr 1 w Gierałtowicach w latach 1999-2009;
• Urszula Kopernik – Mikołaj, wieloletni nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie;
• Urszula Szymik-Smolnik, Dyrektor Szkoły Podstawowej i. G. Morcinka w latach 2001-2010, nauczyciel muzyki i informatyki w gimnazjum;
• Joachim Bargiel, Wójt Gminy Gierałtowice w latach 2000 – 2018; przewodniczący Rady Gminy Gierałtowice w roku 1999, kiedy powstawało Gimnazjum nr 1.

W uroczystości brali także udział: Damian Smorz, wiceprzewodniczący Rady Gminy Gierałtowice; radni Gminy Gierałtowice: Janina Cicha Rożek, Artur Tomiczek; sołtys Gerda Czapelka i ksiądz Proboszcz Marek Sówka.
Na początku akademii wręczono nagrody i świadectwa z biało-czerwonym paskiem najlepszym uczniom, dokumenty poświadczające ukończenie gimnazjum oraz listy gratulacyjne i podziękowania dla rodziców naszych trzecioklasistów.
Tytuł Absolwenta Roku i Prymusa Szkoły oraz pamiątkową statuetkę „Supermatematyka" otrzymał Adam Maciuga. Michał Brzezina zdobył statuetkę „Superkonferansjera" a pani Hanna Zubek- Najlepszego Choreografa Gimnazjum.
Na pożegnanie absolwenci gimnazjum zaprezentowali przepięknie wykonanego poloneza. Zobaczyliśmy wspomnieniową prezentację Power Point pt. „Dwadzieścia lat minęło ... Gimnazjum nr 1 w Gierałtowicach 1999-2019". Ostatni raz zagrał na gitarze Eryk Piszczek.
Nie obyło się bez łez z powodu rozstania ze szkołą tj. gimnazjum, którego nie ma już w polskim systemie oświatowym. Na zakończenie uroczystości dyrektor szkoły pogratulowała uczniom wyników, podziękowała nauczycielom i pracownikom za całoroczną pracę, rodzicom za zaangażowanie w życie szkoły i złożyła wszystkim życzenia dobrego wypoczynku oraz radosnych i bezpiecznych wakacji.

Drodzy Absolwenci Gimnazjum nr 1 w Gierałtowicach-szczęśliwej drogi już czas!

Galeria

SZÓSTE ZWYCIĘSTWO Z RZĘDU NA GMINNEJ OLIMPIADZIE SPORTOWEJ DLA SZKOŁY Z GIERAŁTOWIC!!!

W Przyszowicach 07.06.2019r. odbyła się VII Gminna Olimpiada młodzieży z Gminy Gierałtowice. Jest to impreza sportowa, na której były dyscypliny lekkoatletyczne oraz dyscypliny, których raczej nie spotyka się na organizowanych zawodach lub turniejach sportowych. Do wspomnianych dyscyplin należą:

DYSCYPLNY INDYWIDUALNE:
- rzut piłeczką palantowa,
- żonglerka piłką nożna,
- przeskoki na skakance przez 1 min.,
- rzut piłką lekarską,
- skok w dal,
- skok w dal z miejsca,
- bieg na 100m.,
- bieg na 1500m. (chłopcy), 800m. (dziewczyny).
- bieg na 600m.
DYSCYPLINY DRUŻYNOWE:
- bieg 4x400m.,
- wywijadło,
- przeciąganie liny,
- zwinnościowy tor przeszkód.

Do zajęcia szóstego miejsca w każdej wymienionej dyscyplinie szkoły otrzymywały punkty: za pierwsze miejsce 35pkt. drugie 25pkt. trzecie 20pkt. czwarte 15pkt. piąte 10pkt
i szóste miejsce 5 pkt.
Po podliczeniu wszystkich punktów okazało się, że w roku szkolnym 2018/2019 najlepszą szkołą został ZSP Gierałtowice zdobywając przeszło 900 punktów!!!
Dla każdego sportowca największym sukcesem jest zajęcie pierwszego miejsca,
a wspomnianych złotych krążków najwięcej zdobył Eryk Piszczek kl.III , Milena Kaletka kl.III oraz Oliwia Cembrzyńska kl.VIII zdobywając tym samym nagrodę za najlepszego zawodnika i najlepsze zawodniczki zawodów.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, ponieważ sam udział był nie tylko reprezentowaniem szkoły i dużym wyróżnieniem, ale przede wszystkim dla każdego z was wielkim zwycięstwem!!! GRATULUJEMY!!!

X JUBILEUSZOWY KONKURS GWAROWY

 
Jubileuszowy dziesiąty konkurs gwarowy „Z niczego nie ma nic" już za nami. 5 czerwca br. 35 uczniów ze wszystkich szkół gminnych stanęło w konkursowe szranki. Mogliśmy zobaczyć m.in. historię o Romeo i Julii, lekcję gwary śląskiej, skecze o chopie i babie, czyli kochającym się małżeństwie. Młodzież opowiedziała nam o wycieczce szkolnej do Warszawy, o historii swojej rodziny, o planach na przyszłość i codziennym życiu.
Uczestników konkursu podziwiali: Wójt Gminy Gierałtowicepan Leszek Żogała, pani Barbara Mansfeld, kierownik Referatu Edukacji i Zdrowia Urzędu Gminy Gierałtowice, Piotr Rychlewski, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury
W rolę sędziów wcielili siępani Lidia Pietrowska, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznejpani Gerda Czapelka, sołtys Gierałtowicprzewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich; pani Janina Cicha- Rożek, prezes gierałtowickiego Koła Związku Górnośląskiegoradna Gminy Gierałtowice oraz pani Urszula Kopernik - Mikołaj, historyk i zasłużona nauczycielka gierałtowickiej szkoły. Konkurs poprowadziła Małgorzata Rajca, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego.
W tym roku wyróżnienia otrzymali następujący uczniowie: Filip Augustowski (Chudów), Zofia Krzysteczko i Dominik Sobczyk (Przyszowice), Maria Kozik i Paula van der Cogen (Paniówki) oraz Emilia Porwoł (Gierałtowice).
Ślonzokiem Gminy został Michał Brzezina z Gierałtowic.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody, bowiem organizatorzy konkursu, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gierałtowicach i Stowarzyszenie „Lepsza Przyszłość" chcieli uhonorować zdolnych i odważnych młodych ludzi, którzy często na co dzień nie godają gwarą i musieli walczyć z tremą oraz trudnym dialektem.
Dziękujemy nauczycielom i rodzicom, którzy przygotowali uczniów, często napisali oryginalne teksty, zadbali o stroje i rekwizyty.
Konkurs gwarowy odbył się w ramach realizacji zadania publicznego „Z niczego nie ma nic" i był koordynowany przez Tatianę Kowalską, Anetę Cajza i Urszulę Cieślik.
wykonanie strony internetowej: Everest Studio