Gimnazjum - Wydarzenia

Egzamin gimnazjalny 2018 - CZĘŚĆ MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZA

19 kwietnia uczniowie gimnazjum rozwiązywali testy z przedmiotów przyrodniczych (biologia, fizyka, chemia, geografia) oraz z matematyki. Zdania były podzielone co do trudności zadań na tegorocznych testach, na wyniki trzeba będzie jeszcze czekać. Życzymy jak największej ilości punktów.

Akcja Żonkile

19 kwietnia 2018 roku przypada 75. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim - największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego
w okupowanej Europie. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje już po raz szósty akcję społeczno-edukacyjną Żonkile. Do grona Ambasadorów akcji dołączyli w tym roku Maja Komorowska, Katarzyna Nosowska, Zofia Wichłacz, Radzimir Dębski (JIMEK), Dawid Ogrodnik.
W naszej szkole, ze względu na egzaminy gimnazjalne przesunięto termin akcji na wtorek 17 kwietnia. Uczniowie klas IV-VII i oddziałów gimnazjalnych wykonali i nosili przypięte do ubrań żółte żonkile.
Już w maju trzecioklasiści będą mieli okazję zwiedzić, a następnie uczestniczyć w warsztatach w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, podczas wycieczki do Warszawy.


Fotorelacja

Egzamin gimnazjalny 2018 - CZĘŚĆ HUMANISTYCZNA

18 kwietnia rozpoczął się EGZAMIN GIMNAZJALNY podczas którego uczniowie klas trzecich zmagali się z przedmiotami humanistycznymi: historią, wiedzą o społeczeństwie oraz językiem polskim. Egzaminy trwają do piątku, więc wszystkim zdającym życzymy wysokich wyników i trzymamy kciuki!

Wyniki etapu szkolnego Konkursu pięknego czytania w języku niemieckim - Lesen beflügelt

Naszą szkołę reprezentować będą:

kat. kl. IV - VI - Krzysztof Smolnik z kl. 6a
kat. kl. VII, II, III Gim - Szymon Szolc, Jarek Kłosek z kl. IIIa

Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom eliminacji szkolnych. Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów.

Etap powiatowy odbędzie się 8 maja.

wykonanie strony internetowej: Everest Studio