Gimnazjum - Wydarzenia

WRÓĆMY DO POEZJI

Nastały czasy trudne dla poezji. Tomiki wierszy ukazują się w mikroskopijnych nakładach, nie ma poezji w telewizji i prawie nie ma w radiu, zniknęła ze stron czasopism. Skutki – acz przewidywalne – okazały się fatalne. Dzisiejszą sytuację dobrze obrazuje opowieść profesora humanistycznego wydziału na jednej z uczelni. Wykład poświęcił próbie przekonania słuchaczy o kunszcie i niezwykłości wiersza wybitnego poety. Na koniec zwrócił się do audytorium o osobiste opinie, refleksje, emocje. Odezwał się tylko jeden student – a czy tego nie można powiedzieć prozą? My nie rezygnujemy z poezji! W gimnazjum odbył się SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI, który zorganizowano w trosce o pielęgnowanie kultury żywego słowa.

Laureatami zostali: ANNA SZOLC i DANIEL ZUBEK

XXVI edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

14 listopada odbył się etap szkolny konkursu. Uczniowie gimnazjum i klasy 7 szkoły podstawowej rozwiązywali test jednokrotnego wyboru dotyczący prawidłowego odżywiania się. Najwięcej punktów zdobyła uczennica klasy III A gimnazjum Maria Konieczny i to ona będzie reprezentować naszą szkołę w etapie rejonowym konkursu.

Mateusz Dembia w kolejnym etapie Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii

Z ogromną przyjemnością informujemy, iż Mateusz Dembia z klasy IIIA zakwalifikował się do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii. Mateusz uporał się z zawiłościami zadań i przeszedł do kolejnego etapu, który wyznaczono na połowę stycznia. Gratulujemy sukcesu, okupionego ogromną pracą.

I Dyktando Niepodległościowe „O historii po polsku!”

W odpowiedzi na zaproszenie Śląskiego Kuratorium Oświaty, Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców Oddział w Lublińcu oraz Fundacji Zawsze Warto, uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, aby upamiętnić 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, wzięli udział w I Dyktandzie Niepodległościowym „O historii po polsku!" Do pierwszego etapu konkursu, który rozgrywał się w szkołach, przystąpiło 1875 uczniów.W etapie finałowym, który miał miejsce w WOM-ie w Częstochowie, wzięło udział 45 uczniów reprezentujących szkoły podstawowe województwa śląskiego i 46 uczniów z gimnazjum. Wśród finalistów znaleźli się uczeń klasy VII a – Dawid Piotrowski oraz uczniowie gimnazjum Szymon Szolc i Mateusz Dembia z klasy IIIA.

wykonanie strony internetowej: Everest Studio