Zaadoptuj kawałek naszej planety

Planujesz coś szczególnego na tegoroczny Dzień Ziemi? Oto coś niezwykłego do zrobienia: zaadoptuj kawałek naszej planety. Zachęca do tego Amerykańska Agencja Kosmiczna (NASA).
To nie żart. NASA odda Ziemię w dobre ręce – dokładnie dla 64 tys. osób. Wystarczy wpisać swoje imię do serwisu, kliknąć przycisk ADOPT!, a certyfikat zostaje natychmiast generowany. Jak informuje strona „Adopt The Planet", oto co otrzymujesz w zamian: „Przyjmij kawałek Ziemi widziany z kosmosu. Twój spersonalizowany certyfikat adopcyjny będzie zawierał dane z satelitów obserwujących Ziemię dla losowo wybranej lokalizacji. Wydrukuj je i podziel się nim, a następnie zbadaj inne miejsca dzięki interaktywnej mapie i uzyskaj jeszcze więcej danych o Ziemi z witryny NASA's Worldview.
Twój mały fragment Ziemi – średnio o szerokości 80 kilometrów – powie ci o lokalnej jakości powietrza, roślinności i innych istotnych informacji o środowisku. Możesz drukować i udostępniać certyfikat NASA na portalach społecznościowych.
Pamiętaj! Jeśli masz ochotę nabyć 80-kilometrowy fragment planety, nie jesteś jego prawnym właścicielem, nie masz do niego żadnych praw ani praw własności do tego programu. Chodzi o to, aby jak najwięcej ludzi zdawało sobie sprawę z tego, co dzieje się na ich terenie i dzielili się informacjami, z kimkolwiek tylko zechcą.

wykonanie strony internetowej: Everest Studio