Gimnazjum - Aktualności

Zaproszenie na mszę ku czci św. Cecylii

Święta Cecylia jest patronką chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych. Przez mylne odczytanie antyfony z jej Passiones przypisano św. Cecylii grę na organach. Dnia 22 listopada obchodzimy Jej święto.

aniol

Hymn Świętej Cecylii

Niby echo z poza świata, brzmi organów cudny ton, Świętym hymnem w niebo wzlata, wzbija się przed Boży tron. Pieśń przedziwna, nas zachwyca, skąd melodia cudna ta, To Cecylia Męczennica na organach Panu gra. W niebie sunie za Barankiem, orszak jasnych czystych dusz, Białych lilii zdobny wiankiem, barwny blaskiem rajskich zórz. Niech nam dusze czystość zbroi, niech nas zdobi cnoty kwiat, Co niewinność dusze stroi, w najpiękniejszą z wszystkich szat.Kto chce Bogu śpiewać godnie, kto Jezusa pragnie czcić, Niech zapali cnót pochodnie, świętych wzorem zacznie żyć. O Patronko, proś za nami, gdy iść trzeba w święty bój, Grzech niech nigdy nas nie splami, chlubą będzie sztandar Twój.


Zapraszamy wszystkich sympatyków muzyki na uroczystą mszę, dnia 24 listopada o godzinie 18.00 .

Kwesta „Pomocna Dłoń"


W tym roku szkolnym członkowie SKPCK kwestować będą na terenie szkoły w dniach od 20.11 do 23. 11. 2018 r. Kwesta przeprowadzona będzie również 20.11. i 22. 11. 2018 r.  podczas zebrań z rodzicami. W związku z tym prosimy o datki pieniężne, które przeznaczone będą na zakup świątecznych paczek dla dzieci potrzebujących, będących uczniami naszej szkoły. Z góry dziękuję.


Opiekun SKPCK Barbara Rapcia

pd

Zebrania - 20 listopada 2018r. (wtorek) - kl. 8 SP i III GIM

Zebrania - 20 listopada 2018r. /wtorek/

aula – godzina 1700

po zakończeniu spotkania w salach

klasa

wychowawca

sala

8a

p. Jolanta Hanus

309 /II piętro/

8b

p. Gabriela Buchczyk

308 /II piętro/

IIIA

p. Aleksandra Bargiel

310 /II piętro/

IIIB

p. Tatiana Kowalska

311 /II piętro/

SZKOLNY KONKURS INFORMATYCZNY „Pokaż jak walczysz ze smogiem"

Zapraszamy uczniów klas 4-8 oraz 3 klasy Gimnazjum do udziału w konkursie informatycznym.

Konkurs polega na wykonaniu animacji w dowolnym programie (np. Pivot Animate lub Scratch), która będzie promowała działania proekologiczne.

Regulamin

1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 4-8 Szkoły Podstawowej i klas 3 Gimnazjum.
2. Uczestnik może oddać dowolną liczbę prac.
3. Praca może być wykonana w dowolnym programie. Celem konkursu jest podniesienie świadomości w temacie czystości powietrza.
4. Prace można przesłać na adres  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.  lub przynieść na pendrivie.
5. Termin oddawania prac: 09.11.2018 r.
6. Prace będą oceniane przez jury, powołane przez organizatora.
7. Wybrane przez komisję prace (miejsca 1-3) w dwóch kategoriach wiekowych (kl.4-6 oraz kl.7-8, 3 Gim) zostaną nagrodzone pamiątkowym dyplomem i nagrodą rzeczową.
8. Oceniane będą: pomysłowość, zgodność pracy z tematem konkursu, samodzielność wykonania.
9. Ogłoszenie wyników odbędzie się 12 listopada.

wykonanie strony internetowej: Everest Studio