Artykuły

WOŚP

14 stycznia 2018 - 26 Finał WOŚP

15 442,20 zł - taką sumę zebraliśmy w tegorocznym Finale Wielkiej Orkiestry. Pomimo mroźnej pogody 18 wolontariuszy zarejestrowanych w naszym sztabie od wczesnych godzin porannych kwestowało we wszystkich miejscowościach naszej gminy. W sztabie wolontariusze spotkali się wieczorem, gdzie wspólnie z komisją liczącą sprawdzali zawartość swoich puszek. Rekordzistka zebrała do swojej puszki ponad 2500 złotych. Na kilka dni przed Finałem wolontariusze otrzymali niezbędny ekwipunek: puszki, identyfikatory i serduszka, oraz uczestniczyli w spotkaniu z policją, w celu omówienia zasad bezpieczeństwa w czasie kwesty.
Dziękujemy wszystkim mieszkańcom gminy, którzy okazali wspaniałe serce i hojnie wsparli ideę Wielkiej Orkiestry. Pieniądze z tegorocznej zbiórki przeznaczone zostaną na wyrównanie szans w leczeniu noworodków.


 

 

Medal WOŚP dla Szkolnego Klubu Wolontariatu!

Fundacja WOŚP nagrodziła "Promyk Nadziei" medalem dziękując za wieloletnie zaangażowanie i udział w Finałach.


25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

 

17 25 plamy 2 podglad

W tym roku w 25 Finale kwestowało 26 wolontariuszy zarejestrowanych w sztabie w gimnazjum w Gierałtowicach. 5 z nich to już absolwentki gimnazjum, które działały w Szkolnym Klubie Wolontariatu Promyk nadziei. Wiele razy kwestowały juz dla Wielkiej Orkiestry i nadal chętnie angażują się w tą akcję. Rekordową sumę zebrała Jadwiga Gieniusz 2887,98 zł. Mieszkańcy naszej gminy co roku hojnie wspierają Wielką Orkiestrę.
Serdeczne podziękowania kieruję dla:

  • p. Anety Cajza i Joanny Orzech za pomoc w organizacji sztabu i rozliczaniu wolontariuszy
  • pracowników banku Pekao SA za pomoc w przeliczaniu zebranej kwoty
  • mieszkańców za wszystkie ofiarowane datki
  • wolontariuszy za zaangażowanie i wytrwałość :-)

Szef sztabu Aleksandra Bargiel-Firlit


24 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

wosp2016

Już od 5 lat stałym punktem w planie działań Szkolnego Klubu Wolontariatu jest udział w Finale WOŚP. Ilość wolontariuszy zgłaszających się do udziału w kweście WOŚP wzrasta co roku. W niedzielę 10 stycznia 2016 r., czyli w dniu 24 Finału kwestowało 29 wolontariuszy. Wśród nich oprócz gimnazjalistów byli także nasi absolwenci. Wolontariusze zbierali datki w wyznaczonych wcześniej miejscach na terenie sołectw naszej gminy.


Dzięki ogromnej ofiarności mieszkańców zebraliśmy kwotę 15.094,51 zł.


Pieniądze po przeliczeniu i spakowaniu do bezpiecznych kopert, otrzymanych wcześniej od Fundacji WOŚP, wraz z dokumentacją zostały przekazane do oddziału Banku PEKAO SA w Knurowie.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie akcji!
Sie ma :) !


 

23 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

23 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami, jednak w pamięci pozostaną godziny kwestowania i radość, że mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę do zbiórki na szlachetny cel – w tym roku dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów.

Już od kilku lat ważnym punktem w planie działań Szkolnego Klubu Wolontariatu „Promyk Nadziei” jest udział w Finale WOŚP. W niedzielę 11 stycznia 2015 r. 19 wolontariuszy kwestowało w czterech miejscowościach naszej gminy. Dzięki ofiarności mieszkańców nasz sztab zebrał kwotę 12. 698,72 zł.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie akcji!

Ze swojej strony chciałabym szczególnie podziękować wolontariuszom, za ich zaangażowanie i wytrwałość, rodzicom, którzy zapewnili opiekę wolontariuszom w trakcie kwesty, pracownikom ZSP w Gierałtowicach, pomagającym w pracy sztabu oraz pracownikom oddziału Orzesko-Knurowskiego Banku Spółdzielczego w Gierałtowicach, dzięki którym sprawnie przeliczyliśmy zebrane pieniądze.

Szef sztabu – Aleksandra Bargiel-Firlit


22 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Zakończył się ogólnopolski 22 finał akcji WOŚP „Na Ratunek" również w naszej szkole. Zebraliśmy 381,85 zł! Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!

latarnia fale temat finalu podglad zmien rozmiary

 


21 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

13 stycznia 2013 r. 20 wolontariuszy z naszego sztabu WOŚP kwestowało, zbierając środki „Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów". W tym roku byliśmy we wszystkich sołectwach gminy Gierałtowice oraz w Knurowie i Gliwicach. Dzięki hojności mieszkańców puszki wypełniły się po brzegi! Udało się zebrać bardzo dużą kwotę: 15 321,01 zł !

Dziękujemy wszystkim, którzy okazali serce i wsparli inicjatywę WOŚP!

Dziękuję wszystkim wolontariuszom za zaangażowanie, poświęcony czas i długie godziny kwestowania pomimo mrozu :)

szef sztabu - Aleksandra Bargiel-Firlit


20 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

8 stycznia 2012 ośmiu wolontariuszy z Gimnazjum kwestowało w naszej miejscowości, uczestnicząc w finale WOŚP, zbierając ofiary na zakup sprzętu dla ratowania życia noworodków i dzieci oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Pomimo zimnej, wietrznej pogody, chęć pomagania rozgrzewała wolontariuszy przez cały dzień. Dzięki hojności mieszkańców udało się zebrać kwotę 4716,53 zł ! ? to imponujący wynik dla naszego debiutującego w tym roku sztabu. Serdecznie dziękujemy za każdą ofiarę i okazane serce!

wykonanie strony internetowej: Everest Studio