Artykuły

SZLACHETNA PACZKA

Szlachetna Paczka 2017

Szkolny Klub Wolontariatu Promyk Nadziei gorąco dziękuje wszystkim darczyńcom i innym osobom zaangażowanym w tegoroczną edycję Szlachetnej Paczki. Dzięki Wam udało się przygotować 21 paczek z prezentami dla Rodziny, w których znalazły się wszystkie rzeczy o które prosiła Rodzina. 9 grudnia zawieźliśmy paczki do magazynu Szlachetnej Paczki w Gliwicach, gdzie jak zawsze zostaliśmy serdecznie przyjęci i spędziliśmy trochę czasu na rozmowie z wolontariuszami, by podzielić się wrażeniami z przygotowania darów. Paczki trafiły do Rodziny następnego dnia, a my otrzymaliśmy taką oto informację o przebiegu spotkania:

Relacja z wręczenia paczki Rodzinie.
Pani Natalia wraz z chłopcami czekali już na wolontariuszy w drzwiach. Wielkie zdziwienie zrobiło na nich to, że razem z wolontariuszami przyjechał pan Strażak. Na twarzach członków rodziny gościł uśmiech, widać było również radość. Byli zaskoczeni ilością paczek. Emocji było dużo, a przy każdej paczce coraz więcej. Chłopcy byli uradowani z samochodu oraz pościeli. Natomiast ogromną radość pani Natalii sprawił komplet garnków. Gdy emocje ciut opadły porozmawialiśmy z panią Natalią, a chłopcy wraz z naszym wolontariuszem poszli bawić się samochodem. Pani Natalia była wzruszona, że znaleźli się dobrzy ludzie i zechcieli pomóc w trudnej sytuacji. Kobieta nie mogła znaleźć słów opisujących radość i wdzięczność dla Darczyńców.

Co chce przekazać wolontariusz?
Chciałabym podziękować grupie wspaniałych wolontariuszy za włączenie się w przygotowanie paczki oraz pani, która trzymała pieczę nad jej kompletowaniem. Również osobom, które pomogły w dowiezieniu paczek do magazynu. Jesteście naprawdę świetnymi ludźmi o wielkich serduszkach i mam nadzieję, że niektórzy w przyszłym roku razem z nami wyruszą z paczkami do rodzin i na własne oczy zobaczą jakie to świetne uczucie znaleźć w rodzinach ich piękno oraz poznać ich niepowtarzalne historie. Chciałabym Wszystkim z osobna życzyć zdrowych, wesołych świąt Bożego Narodzenia spędzonych w rodzinnej atmosferze oraz szczęśliwego Nowego Roku!!

Co chce powiedzieć od siebie Rodzina?
Myślę, że Darczyńcy to bardzo dobrzy ludzie o wielkich sercach. Chciałabym podziękować z całego serca za otrzymaną pomoc i wsparcie.

logo SZ P zmien rozmiary


 Szlachetna Paczka 2016

Szkolny Klub Wolontariatu już 7 raz przygotował podarunki dla jednej z potrzebujących rodzin w ramach akcji Szlachetna Paczka. Cieszymy się, że mogliśmy sprawić komuś radość. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórkę potrzebnych rzeczy!

A oto relacja z dostarczenia paczki, jaką otrzymaliśmy od wolontariuszki - opiekunki
rodziny.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.
Gdy przywieźliśmy paczki pan Dariusz od razu zapytał czy potrzebujemy pomocy i zaczął rozpakowywać prezenty z samochodu z nami. Rodzina była zdumiona, gdy zdała sobie sprawę z ilości otrzymanych prezentów. Każdy był po prostu oszołomiony wspaniałością całej paczki. Pani Ania cieszyła się ze wszystkiego, mówiła, że wszystko jest po prostu piękne. Podczas rozpakowywania dziewczyny nie mogły uwierzyć własnym oczom, najbardziej podobały im się zabawki oraz gry. Błażej bardzo ucieszył się z piłki oraz gry '5 sekund' o której zawsze marzył. Pani Ania bardzo ucieszyła się z wszystkich prezentów tj. pudła pełnego gier i zabawek, jedzenia oraz środków czystości. Cała rodzina była po prostu przeszczęśliwa a w domu panował miły świąteczny gwar.

Co chce przekazać Tobie wolontariusz:
Chciałam szczerze podziękować Darczyńcy za odpowiedzialność i zaangażowanie włożone w przygotowywanie paczki (wszystkim członkom kółka wolontariuszy, nauczycielom oraz reszcie zaangażowanych współ-darczyńców). Jestem bardzo wdzięczna i szczęśliwa, że mogłam uczestniczyć w tym projekcie z tak otwartym i szczerym Darczyńcą. Paczka była świetna, cała rodzina była bardzo szczęśliwa. Jestem pewna, że zmienili Państwo na stałe życie całej rodziny pani Ani. Życzę wszystkiego dobrego oraz miłych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku.

Co chce powiedzieć od siebie rodzina:
Rodzina chce bardzo serdecznie podziękować za wszelką otrzymaną od Państwa pomoc, wsparcie, dobroć i przede wszystkim nadzieję na lepsze jutro. Jest niezmiernie wdzięczna i wzruszona tym, że na świecie istnieją jeszcze dobrzy ludzie. Rodzina z całego serca życzy Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku.


 Szlachetna Paczka 2015

Po piątkowym pakowaniu, w niedzielę 13 grudnia przyszła pora na dostarczenie paczki do wyznaczonego magazynu przy parafii Cyryla Metodego w Knurowie. Przez ponad 3 tygodnie uczniowie i nauczyciele gimnazjum gromadzili produkty potrzebne rodzinie: środki czystości, kosmetyki, przybory szkolne, produkty spożywcze, konserwy, słodycze, pościel, ręczniki, naczynia żaroodporne, a także wymarzone prezenty - małe radio dla mamy oraz puzzle, słuchawki i skarpety koszykarskie dla chłopców. Wolontariusze „SKW Promyk Nadziei" przeprowadzili także kwestę. Z zebranych datków mogliśmy zakupić: odkurzacz, mikser, mop, deskę do prasowania, kołdrę, pościel, siekierkę do drewna, koszulki i spodnie dresowe dla chłopców, buty sportowe dla najmłodszego syna. W akcję włączyli się także podopieczni świetlicy Szkoły Podstawowej. Wszystkie dary znalazły się w 17 paczkach opakowanych w kolorowy świąteczny papier. Z magazynu w Knurowie do rodziny doręczy je wolontariuszka Szlachetnej Paczki – opiekunka rodziny. Z niecierpliwością czekamy na relację z dostarczenia paczki!

Ogromne podziękowania kierujemy do wszystkich osób, które okazały serce i wsparły naszą akcję finansowo lub przynosząc dary!!!

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom :)

wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu wraz z opiekunką

shell-szlachetna-paczka 


 

Szlachetna Paczka 2014

Szkolny Klub Wolontariatu składa gorące podziękowania wszystkim osobom, które przyłączyły się do akcji i wsparły potrzebującą rodzinę. Pomaganie sprawia radość!

12 grudnia 2014 zakończyliśmy tegoroczną zbiórkę darów dla wybranej rodziny. Udało się spełnić wszystkie jej potrzeby: zebraliśmy produkty żywnościowe, środki czystości, kosmetyki, przybory szkolne, pościel oraz upominki dla wszystkich członków rodziny. Chłopcy otrzymali wymarzone zabawki – sterowany samochód i helikopter oraz wędkę. Z zebranych pieniędzy zakupiliśmy zimowe buty dla wszystkich pięciu synów, trzy zimowe kurtki oraz kołdrę i poduszkę. Wszystkie dary zostały spakowane w pudełka i świąteczny papier, by nadać prezentom świąteczny charakter. Rodzina potrzebowała także tapczanu, gdyż do tej pory jeden z chłopców spał na materacu. Dzięki ofiarności jednego z darczyńców.

22 paczki oraz dwuosobową kanapę rozkładaną dostarczyliśmy 13 grudnia do magazynu w Knurowie, gdzie czekała na nas wolontariuszka opiekująca się rodziną.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki

Rodzina była bardzo zaskoczona, że ktoś chciał im pomóc. Pani Monika łapała się za głowę ze zdziwienia. Nie przypuszczała, że dostanie tyle paczek. Gdy zdziwienie zaczęło ustępować radości, w oczach Pani Moniki pojawiły się łzy. Mały Michał rzucił się na wymarzony helikopter, a Łukasz na sterowany samochodzik. Pani Monika nie była w stanie powiedzieć słowa. Potem mówiła: "Będziemy mieli cudowne święta. Wszystko pomoże: dzieci będą miały w czym chodzić i jest dużo jedzenia. Będę spokojna".

Co chce Państwu przekazać wolontariusz - opiekun rodziny

Serdecznie dziękuję za pomoc okazaną rodzinie. Dziękuję za olbrzymie zaangażowanie i staranność w wyborze produktów i ich świąteczne opakowanie. Paczka była cudownym darem dla rodziny. Wszyscy odebrali ją jako coś wyjątkowego i cennego. Dzięki tym prezentom wszyscy chłopcy zyskali radość na święta i dalsze dni. Pani Monika zaś najbardziej cieszy się, że jej chłopcy będą ciepło ubrani na zimę i  nie będą chorować.

Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:

Nie wiem, jak się wyrazić, brak mi słów. Nie chce mi się wierzyć. Bardzo dziękujemy.


 Szlachetna Paczka 2013

W piątek 6 grudnia zakończyliśmy zbiórkę darów dla wybranej rodziny. Wolontariusze działający w Szkolnym Klubie Wolontariatu zapakowali zebrane artykuły spożywcze, środki czystości, przybory szkolne, słodycze, oraz wymarzone upominki dla dwóch sióstr, ich mamy i babci. Uczniowie i nauczyciele licznie włączyli się w akcję, dzięki czemu udało się spełnić prawie wszystkie potrzeby rodziny. Do akcji przyłączyli się także członkowie Klubu Sportowego Garda Gierałtowice. 20 pięknie zapakowanych paczek trafiło w niedzielę do magazynu przy ulicy Bojkowskiej 20a w Gliwicach, a następnie, pod opieką wolontariuszy Szlachetnej Paczki, dary zostały doręczone rodzinie.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich darczyńców!

Relacja z dostarczenia i rozpakowywania paczki przez rodzinę:

Dziewczynki najbardziej ucieszyły się z książek, które dostały. Były dokładnie takie o jakich marzyły. Cały czas się dopytywały skąd właściwie Darczyńca wiedział, że akurat takie książki chcą dostać. Pani Agnieszka stwierdziła, że może jej nie uwierzymy, ale największą radość sprawiła jej kawa bezkofeinowa. Sama nawet się nie spodziewała, że kawa sprawi jej tyle radości. Dodatkowo w paczce znalazła wymarzone przez siebie cienie do powiek. Zapas kosmetyków wystarczy im też na bardzo długo. Pani Gabriela na pytanie co sprawiło jej największą radość z paczki powiedziała ze łzami w oczach, że wszystko. Sam fakt, że ktoś im pomógł jest wystarczającym prezentem.

Co chce Państwu przekazać wolontariusz:

Chciałabym bardzo, bardzo podziękować za przygotowanie paczki. Jest to jedna z najwspanialszych Rodzin, z którymi spotkałam się w ciągu kilku edycji Paczki. Żyją bardzo skromnie i potrafią celebrować nawet najmniejsze pozytywne chwile życia.

Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:

Chciałabym przede wszystkim życzyć wesołych świąt. Niech te święta będą dla tego Darczyńcy tak szczęśliwe, jak będą dla nas, dzięki Niemu. Dziękujemy bardzo za paczki, nie spodziewałyśmy się, że aż tyle tego będzie. Napisałyśmy również kartkę dla tych wspaniałych ludzi i chciałybyśmy zaprosić ich i podziękować osobiście.

logo SZ P zmien rozmiary


Szlachetna Paczka 2011

Szkolny Klub Wolontariatu przy współpracy z Samorządem Szkolnym i Samorządami Klasowymi zorganizował w szkole akcję Szlachetna paczka. Uczniowie wszystkich klas bardzo się zaangażowali i przez trzy tygodnie zbierali produkty z listy potrzeb wybranej rodziny. Przygotowaliśmy sześć paczek, których znalazły się środki czystości, produkty żywnościowe, słodycze, garnki i patelnie, pościel, poduszka, artykuły szkolne: zeszyty, kredki, bloki, piórniki i plecak, a także wiele przeróżnych zabawek. Część prezentów tj. odzież: spodnie dresowe i bluzy sportowe, zostały zakupione ze środków Samorządu Szkolnego. Paczki zostały dostarczone 10 grudnia 2011 r. do magazynu rejonu w Knurowie przy parafii Św. Cyryla i Metodego. Otrzymaliśmy podziękowanie, kalendarz akcji "Szlachetna Paczka" oraz świąteczny opłatek.

Obdarowana przez nas rodzina liczy 6 osób. Pani Joanna (31 l.) i pan Damian (32 l.) wychowują czwórkę dzieci: Mateusza (14 l.), Michała (12 l.), Nikolasa (9 l.) i Weronikę (6 l.). Przyczyną trudnej sytuacji rodziny jest nisko płatna praca pana Damiana, z której trudno utrzymać 6-osobową rodzinę. Ponadto sporo problemów sprawia astma Nikolasa, przez którą pani Joanna nie może pójść do pracy, bo w każdej chwili Nikolas może mieć atak. Sześcioosobowa rodzina mieszka w trzypokojowym mieszkaniu, opalanym węglem co nie jest tanim rozwiązaniem. Ponadto w mieszkaniu panuje wilgoć, co źle wpływa na chorego Nikolasa. Na dochód rodziny składa się pensja pana Damiana (980 zł), zasiłek rodzinny (520 zł) i dopłata do mieszkania (300 zł). Po opłaceniu rachunków i wykupieniu leków dla Nikolasa pozostaje niespełna 160 zł na osobę/m-c. Wystarcza to jedynie na zaspokojenie podstawowych potrzeb, a i to nie zawsze.

Cieszymy się, że dzięki nam ta rodzina spędzi radośnie Święta!

 

wykonanie strony internetowej: Everest Studio