Rok szkolny 2009/2010

Nagrody Wójta

Najlepsi z najlepszych zostali nagrodzeni przez Wójta Gminy Gierałtowice specjalnym stypendium. Jest to zasłużona gratyfikacja za całoroczną pracę, najwyższe wyniki w nauce oraz godne reprezentowanie szkoły w różnych konkursach przedmiotowych, artystycznych i sportowych. W gronie tych, którzy spełnili te wysokie wymagania i zdobyli Nagrodę Wójta  znaleźli się m.in. reprezentanci naszego Gimnazjum: Karolina Kowalik, Laura Dymarz, Marta Rożek, Karolina Maciuga i Karol Cieślik. Serdecznie im gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów ! Miła uroczystość wręczenia nagród obyła się w sali sesyjnej Urzędu Gminy Gierałtowice w dniu 24 czerwca br.


Gminne Zawody Pływackie o Puchar Wójta

23.06.2010 w środę odbyły się na krytym basenie „Wodnik” w Paniówkach Gminne Zawody Pływackie o Puchar Wójta gdzie rywalizowali uczniowie z trzech Gimnazjów Gminy Gierałtowice: Przyszowice, Paniówki oraz reprezentanci naszego Gimnazjum Gierałtowice. Zawodniczki i zawodnicy mogli startować w trzech konkurencjach (50m) + sztafeta i były to:
- styl grzbietowy
- styl klasyczny
- styl motylkowy
- styl dowolny
- sztafeta
Reprezentantami naszego Gimnazjum byli:
1. Aleksandra Płowiec kl.I (dowolny I miejsce, klasyczny I miejsce , motylkowy I miejsce, sztafeta I miejsce)
2. Kaletka Nikola kl.I (klasyczny, grzbiet, sztafeta I miejsce)
3. Rożek Marta kl.II (grzbiet, sztafeta I miejsce)
4. Dymarz Laura kl.II (grzbiet III miejsce, sztafeta I miejsce)
5. Sobieraj Karol kl.I (motylkowy II miejsce, dowolny II miejsce, klasyk, sztafeta II miejsce)
6. Ponicki Kamil kl.I (dowolny, sztafeta II miejsce)
7. Geniusz Piotr kl.I (klasyk, delfin III miejsce, grzbiet III miejsce, sztafeta II miejsce)
8. Lipok Łukasz kl.II (dowolny, sztafeta II miejsce)

W ogólnej klasyfikacji zajęliśmy pierwsze miejsce z 347 pkt. wyprzedzając Paniówki oraz Przyszowice a Aleksandra Płowiec została najlepszą zawodniczką zawodów wygrywając we wszystkich stylach pływackich, w których wystartowała.


Dzień Sportu

21 czerwca 2010r.

dziensportu 2010


Zakończenie Roku Szkolnego

Serdecznie zapraszamy uczniów, nauczycieli oraz rodziców uczniów klas III na uroczyste zakończenie roku szkolnego, które odbędzie się 25 czerwca 2010 r. o godz: 10:30 w auli naszej szkoły. Jednocześnie przypominamy, że msza święta z okazji zakończenia roku szkolnego dla wszystkich uczniów gimnazjum odbędzie się 22 czerwca  o godz: 15:00 w naszym kościele parafialnym.


Zlot zabytkowych samochodów

Zlot starych samochodów


Cała Polska czyta dzieciom

Czytać każdy może …

W naszym gimnazjum imprezę czytelniczą pt. „Cała Polska Czyta Dzieciom” zorganizowaliśmy w  czwartek, 17 czerwca br. Każda klasa przygotowała krótki program o książkach, czytaniu i wszystkim, co się z tym tematem wiąże. Jury w składzie: p. Tatiana Kowalska, p. Gabriela Buchczyk i p. Jolanta Hanus oceniała występy młodzieży. Wysłuchaliśmy fragmentów „Ślubów panieńskich” A. Fredry w wykonaniu uczniów klasy II A oraz recytacji, z podziałem na role, wiersza J. Tuwima „Ptasie radio” klasy II B. Wiktoria Mól i Aleksandra Płowiec z klasy I B przepytały wszystkich zgromadzonych na auli ze znajomości różnych bajek a dziewczyny z klasy III C przeczytały dla nas ulubioną swoją lekturę czyli „Pamiętnik księżniczki”. Podziwialiśmy także postacie bohaterów znanych lektur (kl. III B) oraz zgadywaliśmy tytuły książek ukrytych w sprawozdaniu  z zawodów sportowych (kl. III A). Bezapelacyjne wygrała  jednak klasa I A, która w komplecie zaprezentowała nam inscenizację wiersza Jana Brzechwy pt. „Rzepka”. Wszystkich zachwyciły kostiumy i gra młodych aktorów.

cala2010


Już znamy wyniki

Egzamin gimnazjalny 2010 już za nami. Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia szkoły. W naszym gimnazjum napisało go 55 uczniów. Wyniki zostały ogłoszone 18 czerwca. Wiadomość z OKE jednych zasmuciła, innych wprowadziła w stan euforii. Radość połączona z łzami ….

wynegz2010


Gość biblioteki p. Witold Nocoń
17-11-2017
Dnia 17.11.2017. biblioteka szkolna zorganizowała spotkanie z panem Witoldem Noconiem - na co dzień doktorem Politechniki...Więcej »

Gimnazjum nr 1 w Gierałtowicach
44-186 Gierałtowice ul.Powstańców Śl.41 tel/fax 032 30 11 570 gimnazjum@gni.pl