Rok Szkolny 2008/2009

GIMNAZJALNE KOŁO FILMOWE ZAPRASZA

GIMNAZJALNE KOŁO FILMOWE „Z FILMEM NA TY” ZAPRASZA W DNIU 15 MARCA 2012 R., O GODZ. 17.00 NA SEANS FILMOWY: „SCOTT PILGRIM KONTRA ŚWIAT”

KKK

COŚ O FILMIE: Scott Pilgrim w tej roli Michael Cera jest 22 – letnim bezrobotnym basista zespołu rockowego, który spotyka Dziewczynę swoich marzeń. Zakochany po uszy chłopak nie przeczuwa, że miłość do pięknej nieznajomej wkrótce wywróci jego życie do góry nogami. Aby zdobyć serce Ramony Flowers /Mary Elisabeth Winstead/, będzie musiał pokonać jej siedmiu byłych chłopaków. Iskrząca dowcipem, komiksowa historia autorstwa niedoścignionego mistrza gatunku Edgara Wrighta. Gdy bycie SINGLEM przestaje być cool, DOŁADUJ SIĘ miłością, nim się skończy Twoja Gra.

KKK

ZAPRASZAM CZŁONKÓW GKF „Z FILMEM NA TY” NA SEANS
Ks. Leszek


Zakończenie roku szkolnego 2008/2009

19 czerwca 2009 r. (tj. piątek) o godz. 8:30 w auli naszego Gimnazjum odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2008/2009.Konkurs gwarowy

Dobra passa Dominiki Jałowieckiej i Sylwii Szulc nadal trwa. W dniu 29 maja br. odbył się gminny konkurs gwarowy pt. „Z niczego nie ma nic” . W kategorii gimnazjum Dominika zdobyła miejsce pierwsze, Sylwia drugie a Magda Fira wraz z Łukaszem Hyłą z Paniówek trzecie. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła Katarzyna Lempa. Uczestników konkursu oceniało jury w składzie: p. Monika Organiościok, p. Stefania Grzegorzyca, p. Urszula Kopernik-Mikołaj i p. Weronika Kaczmarczyk. Szczególne podziękowania należą się sponsorom, którzy ufundowali cenne nagrody wszystkim uczestnikom konkursowych zmagań.

konkurs gwarowy


Szczęśliwy piątek

Dzień 22 maja 2009r. okazał się bardzo szczęśliwy dla naszej gimnazjalnej reprezentacji, która uczestniczyła w powiatowym konkursie „ Pamiętaj pracuj bezpiecznie”. Drużyna w składzie: Krystyna Szolc, Sylwia Szulc i Joachim Szolc zdobyła pierwsze miejsce wśród 9 gimnazjów z terenu powiatu gliwickiego natomiast Krystyna Szolc zajęła II miejsce w klasyfikacji indywidualnej. Z rąk starosty powiatu gliwickiego p. Michała Nieszporka otrzymali wspaniały puchar oraz świetne nagrody rzeczowe. Wielkie gratulacje!

Finał konkursu BHP


„Śladami literatury i historii”

11 maja uczniowie klas III Gimnazjum nr 1 w Gierałtowicach pod opieką wychowawców Anety Szolc i Aleksandry Piekara wyjechali na wycieczkę edukacyjną do Warszawy, która stanowiła dopełnienie treści nauczanych na lekcjach historii i języka polskiego.
Uczniowie podczas pobytu w stolicy Polski przekonali się, że Warszawa może zaskoczyć różnorodnością wrażeń. W jej zawiłą historię wprowadził nas doświadczony przewodnik. Zwiedziliśmy pałac w Wilanowie, Zamek Królewski, Muzeum Powstania Warszawskiego, Zespół Parkowo – Pałacowy, Cmentarz Powązkowski, krypty sławnych Polaków w podziemiach archikatedry św. Jana.
A tak opisał Warszawę jeden z uczestników wycieczki:
Warszawa to miasto pełne kontrastów – w odbudowanej z gruzów po II wojnie światowej stolicy nowoczesne wieżowce rosną jak grzyby po deszczu wśród zrekonstruowanych zabytkowych kamienic i pałaców. Warto odwiedzić Starówkę, przespacerować się Traktem Królewskim, poszukać śladów getta żydowskiego i odpocząć w zaciszu Łazienek lub Wilanowa.

Warszawa


Turniej tańca w Przyszowicach

4 maja 2009 r. w Przyszowicach odbył się Gminny Turniej Tańca. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły, jeden duet i dwie solówki. Poziom konkursu był bardzo wysoki, jury miało bardzo trudne zadanie w podjęciu decyzji, mimo to w kategorii „zespół”, pierwsze miejsce zdobyła grupa „Inspiration” z Gimnazjum nr 1 w Gierałtowicach, a w kategorii „solówki” pierwsze miejsce zdobyły Natalia Pawliszyn (Gierałtowice) i Michaela Dreja (Przyszowice). Aleksandra Michałek, która również jest uczennicą Gimnazjum w Gierałtowicach zdobyła drugie miejsce. Teraz na Nasze gimnazjalistki czeka Turniej Tańca Ulicznego, który odbędzie się 22 maja w Rudzie Śląskiej. Trzymamy kciuki !!! :)

turniej tańca


Wycieczka rowerowa do Izby Regionalnej w Chudowie

Uczennice klas pierwszych w piątkowe ciepłe popołudnie wybrały się na wycieczkę rowerową do Chudowa. Celem wycieczki było zwiedzenie „Izby łod Starki”, bo taką dosłownie nazwę nosi Izba Regionalna w Chudowie powstała w ponad 100 letnim budynku tzw. Starej Szkoły. Twórcą „Izby” jest Pani Monika Organiściak, finalistka konkursu „Po naszemu czyli po Śląsku” w edycji 1993 r. W Izbie Regionalnej zgromadzono liczne eksponaty XIX i XX wiecznych przedmiotów użytkowych służących naszym pradziadkom i prababciom. Większość eksponatów pochodzi z domu pani Moniki, jednak bardzo wiele przedmiotów przekazali również mieszkańców wsi. Przepiękna opowieść inicjatorki izby regionalnej o dawnych czasach, a także magia tego nietypowego miejsca przeniosły nas do minionego wieku.

izba regionalna


Gość biblioteki p. Witold Nocoń
17-11-2017
Dnia 17.11.2017. biblioteka szkolna zorganizowała spotkanie z panem Witoldem Noconiem - na co dzień doktorem Politechniki...Więcej »

Gimnazjum nr 1 w Gierałtowicach
44-186 Gierałtowice ul.Powstańców Śl.41 tel/fax 032 30 11 570 gimnazjum@gni.pl