Rok Szkolny 2012/2013

Nowa strona www !!!

Zapraszamy na nową stronę internetową gimnazjum: www.zspgieraltowice.pl


„Osobliwości Świata Fizyki 2012″

11 września 2012r. klasy III pod opieką pani Hanny Zubek i Gabrieli Buchczyk oraz Barbary Świderskiej, uczestniczyły, jak co roku, w pokazach fizycznych w Pracowni Dydaktyki Fizyki Uniwersytetu Śląskiego „Osobliwości Świata Fizyki 2012″. W tegorocznej 28 edycji „Osobliwości Świata Fizyki 2012″ uczniowie byli obserwatorami pokazów: „Zajrzeć w świat atomów”, „Jedna materia – wiele stanów” oraz „Panta Rhei”. Swoją wędrówkę w świecie eksperymentów fizycznych młodzież rozpoczęła od sali I o ciekawym temacie „Zajrzeć w świat atomów”. Współczesne technologie pozwalają na podglądanie cząsteczek, a nawet pojedynczych atomów. Patrząc przez współczesne szkła powiększające, można obserwować niezwykle ciekawe struktury wewnętrzne, które mają niewyobrażalnie małe rozmiary. Uczniowie widzieli doświadczenia potwierdzające naturę falową światła, własności korpuskularne fal świetlnych oraz poznali ciekawe zastosowania małych cząstek. Z dużym zaciekawieniem młodzież wysłuchała wykładu na II auli, poświęconego materii i jej stanom. Wszyscy zgodnie odpowiadali na pytania prowadzącego, jakie znamy stany skupienia, jak nazywamy procesy towarzyszące przejściom poszczególnych stanów w inne. Proste eksperymenty ukazały zebranym niezwykłą zmienność i fascynujące właściwości materii. Tajemniczy tytuł sali wykładowej nr III wprowadził młodzież w ciekawy świat płynów i gazów. Prowadząca wykład w prosty i bardzo przystępny sposób przedstawiała zagadnienia związane z ciśnieniem atmosferycznym i hydrostatycznym, przypominała słynne prawa fizyczne, m. in Archimedesa czy Pascala. W proste eksperymenty fizyczne chętnie zaangażowali się nasi Gimnazjaliści, a za swoją odwagę otrzymali odznaki „Osobliwości”. Młodzież wróciła z pokazów bogatsza o nowe doświadczenia, które mogą się okazać bardzo przydatne podczas egzaminów z przedmiotów matematyczno – przyrodniczych. Wyjazd naukowy zorganizowała pani Alina Rajca.
Osobliwości Świata Fizyki 2012


Informacja dla rodziców dotycząca podpisania umowy na obiady

Uprzejmie informujemy, że rodzice uczniów, którzy zakwalifikowali się na obiady proszeni są o podpisanie umowy do 14 września w sekretariacie zespołu.


Zebrania z rodzicami w Gimnazjum – 13 września (czwartek)

Zebrania z rodzicami w Gimnazjum odbędą się w czwartek 13 września o godzinie 17:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców.

Poniżej podajemy przydział sal:

Klasa

Wychowawca

Sala

IA

p. Aleksandra Bargiel-Firlit

33

IB

p. Tatiana Kowalska

34

IIA

p. Aleksandra Duda

32

IIB

p. Joanna Orzech

36

IIIA

p. Hanna Zubek

37

IIIB

p. Gabriela Buchczyk

31


Ślubowanie klas pierwszych

4 września we wtorek podczas apelu organizacyjnego, odbyło się ślubowanie uczniów pierwszych klas gimnazjum. Na głównym korytarzu po przemówieniu pani dyrektor, uczniowie dwóch pierwszych klas przystąpili do ślubowania w obecności swoich wychowawców, nauczycieli i starszych kolegów. Po części oficjalnej wychowawczynie: p. A. Bargiel-Firlit i pani T. Kowalska wręczyły swoim nowym wychowankom zeszyty korespondencyjne.


Informacja o rozpoczęciu zajęć na sztucznej ściance wspinaczkowej oraz na krytej pływalni Wodnik

Informujemy, że zajęcia w roku szkolnym 2012/2013 na ściance wspinaczkowej rozpoczynają się 11 września, zaś zajęcia na krytej pływalni Wodnik dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum 18 września.


Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013

Dzisiaj podczas uroczystości na sali gimnastycznej zespołu, uczniowie naszego gimnazjum przywitali nowy rok szkolny. Wszystkich zgromadzonych serdecznie powitała Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gierałtowicach pani Urszula Cieślik, która życzyła uczniom i nauczycielom wielu sukcesów w nowym roku szkolnym. Po oficjalnym rozpoczęciu uczniowie wraz z swoimi wychowawcami udali się do przydzielonych klas.
rozpoczecie 2012


Gość biblioteki p. Witold Nocoń
17-11-2017
Dnia 17.11.2017. biblioteka szkolna zorganizowała spotkanie z panem Witoldem Noconiem - na co dzień doktorem Politechniki...Więcej »

Gimnazjum nr 1 w Gierałtowicach
44-186 Gierałtowice ul.Powstańców Śl.41 tel/fax 032 30 11 570 gimnazjum@gni.pl