Wydarzenia

Nowa strona www !!!

Zapraszamy na nową stronę internetową gimnazjum: www.zspgieraltowice.pl


„Osobliwości Świata Fizyki 2012″

11 września 2012r. klasy III pod opieką pani Hanny Zubek i Gabrieli Buchczyk oraz Barbary Świderskiej, uczestniczyły, jak co roku, w pokazach fizycznych w Pracowni Dydaktyki Fizyki Uniwersytetu Śląskiego „Osobliwości Świata Fizyki 2012″. W tegorocznej 28 edycji „Osobliwości Świata Fizyki 2012″ uczniowie byli obserwatorami pokazów: „Zajrzeć w świat atomów”, „Jedna materia – wiele stanów” oraz „Panta Rhei”. Swoją wędrówkę w świecie eksperymentów fizycznych młodzież rozpoczęła od sali I o ciekawym temacie „Zajrzeć w świat atomów”. Współczesne technologie pozwalają na podglądanie cząsteczek, a nawet pojedynczych atomów. Patrząc przez współczesne szkła powiększające, można obserwować niezwykle ciekawe struktury wewnętrzne, które mają niewyobrażalnie małe rozmiary. Uczniowie widzieli doświadczenia potwierdzające naturę falową światła, własności korpuskularne fal świetlnych oraz poznali ciekawe zastosowania małych cząstek. Z dużym zaciekawieniem młodzież wysłuchała wykładu na II auli, poświęconego materii i jej stanom. Wszyscy zgodnie odpowiadali na pytania prowadzącego, jakie znamy stany skupienia, jak nazywamy procesy towarzyszące przejściom poszczególnych stanów w inne. Proste eksperymenty ukazały zebranym niezwykłą zmienność i fascynujące właściwości materii. Tajemniczy tytuł sali wykładowej nr III wprowadził młodzież w ciekawy świat płynów i gazów. Prowadząca wykład w prosty i bardzo przystępny sposób przedstawiała zagadnienia związane z ciśnieniem atmosferycznym i hydrostatycznym, przypominała słynne prawa fizyczne, m. in Archimedesa czy Pascala. W proste eksperymenty fizyczne chętnie zaangażowali się nasi Gimnazjaliści, a za swoją odwagę otrzymali odznaki „Osobliwości”. Młodzież wróciła z pokazów bogatsza o nowe doświadczenia, które mogą się okazać bardzo przydatne podczas egzaminów z przedmiotów matematyczno – przyrodniczych. Wyjazd naukowy zorganizowała pani Alina Rajca.
Osobliwości Świata Fizyki 2012


Ślubowanie klas pierwszych

4 września we wtorek podczas apelu organizacyjnego, odbyło się ślubowanie uczniów pierwszych klas gimnazjum. Na głównym korytarzu po przemówieniu pani dyrektor, uczniowie dwóch pierwszych klas przystąpili do ślubowania w obecności swoich wychowawców, nauczycieli i starszych kolegów. Po części oficjalnej wychowawczynie: p. A. Bargiel-Firlit i pani T. Kowalska wręczyły swoim nowym wychowankom zeszyty korespondencyjne.


Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013

Dzisiaj podczas uroczystości na sali gimnastycznej zespołu, uczniowie naszego gimnazjum przywitali nowy rok szkolny. Wszystkich zgromadzonych serdecznie powitała Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gierałtowicach pani Urszula Cieślik, która życzyła uczniom i nauczycielom wielu sukcesów w nowym roku szkolnym. Po oficjalnym rozpoczęciu uczniowie wraz z swoimi wychowawcami udali się do przydzielonych klas.
rozpoczecie 2012


Uroczyste rozpoczecie roku szkolnego 2012/2013

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gierałtowicach informuje, że rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2012/2013 odbędzie się 03.09.2012r. o godzinie 9.00 dla uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej wraz z rodzicami zapraszamy na godzinę 9.30 do auli szkolnej.


Wykaz podręczników dla gimnazjum na rok szkolny 2012/2013

Pobierz: Wykaz podręczników dla gimnazjum na rok szkolny 2012/2013


Ferie letnie od 30 czerwca do 31 sierpnia 2012 r.

Już nadeszły upragnione ferie letnie, naszym gimnazjalistom życzymy udanych, słonecznych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji.

jezioro_osowskie_osowa_22

Gość biblioteki p. Witold Nocoń
17-11-2017
Dnia 17.11.2017. biblioteka szkolna zorganizowała spotkanie z panem Witoldem Noconiem - na co dzień doktorem Politechniki...Więcej »

Gimnazjum nr 1 w Gierałtowicach
44-186 Gierałtowice ul.Powstańców Śl.41 tel/fax 032 30 11 570 gimnazjum@gni.pl